Austrijos trumpametražių filmų programa

Austrijos trumpametražių filmų programa

Austrijos trumpametražių filmų programa, 78 min.
Vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais.
Filmas skirtas žiūrovams nuo 16 metų.

Austrijos trumpametražių filmų programą sudaro filmai, nominuoti Austrijos kino apdovanojimams 2013 „Geriausio trumpametražio filmo” kategorijoje.

„Viena, Noištatas” („Kreis Wr. (Wiener) Neustadt”)
Rež. Johann Lurf, 5 min., Austrija, 2011 m.

Važiuodamas „Vespa”, Johanas Lurfas trumpais kelių sekundžių fragmentais užfiksuoja beveik 100 Žemutinės Austrijos sankryžų salelių, kaskart vis labiau groteskiškų, ir šitaip sukuria šiokį tokį vietinių statybos nuodėmių katalogą. Jo rodomos salelės nuklotos žvyru, prisodintos gyvatvorių, vynogienojų arba gėlių, pristatytos akmeninių skulptūrų, fontanų, informacinių skydų, kelio ženklų bei reklamų. Filme studijuojamos ne tiek pačios salelės, bet pirmiausia vienodumo teroras, kasdienio siaubo architektūra, kuri akivaizdi stebint sankryžas.

„Kūdikio langelis” („Hatch”)
Rež. Christoph Kuschnig, 19 min., Austrija, 2012 m.

Filmas apie dvi poras ir sunkias pasekmes turintį jų apsisprendimą vieną žiemos naktį Vienoje. Milas ir Biljana, nelegalūs atvykėliai, ieškantys naujos laimės, susivokia neturintys galimybės užauginti savo ką tik gimusio kūdikio ir tuo pat metu įgyvendinti jaunystės svajonių. Kitame miesto gale gyvena Tomas ir Andreasas, vyresnė ir stabilesnę buitį susikūrusi gėjų pora, svajojanti turėti vaiką. Desperatiški abiejų porų sprendimai lemia, kad jų keliai trumpam susikerta, ir drauge sužadina baimę bei nusivylimą susidūrus su žiauria nelengvų ir tiesiog neįmanomų dalykų realybe.

„Didvyriškasis kancleris” („Heldenkanzler”)
Rež. Benjamin Swiczinsky, 13 min., Austrija, 2011 m.

Gyveno 1933 metais vienas mažas ūsuotas austras, kurio didžiausia svajonė buvo tapti nacių diktatoriumi. Ne, ne Vokietijoje, o Austrijoje. Šio mažo žmogaus vardas buvo Engelbertas Dolfusas… Filmas satyriškai pristato šį kontroversišką Austrijos istorijos veikėją.

„Arkanas” („Arcana”)
Rež. Henry Hills, 30 min., Austrija, JAV, 2011 m.

Filmas kurtas kruopščiai laikantis kompozitoriaus Johno Zorno scenarijaus. Jis prasideda film noir stiliumi, vėliau, tekstui virstant sudėtinga muzikine struktūra, tipiška Zorno kūriniams ir kortelių kompozicijoms, plėtoja kitas, dažnai grėsmingas naratyvines bei simbolines gijas, kalba apie „Hindenburgo” katastrofą, prasmės ieškantį slovakų poetą ir filosofą, hiperaktyvų pingviną, lemputę, leidimąsi į požemio pasaulį, meilės ir netekties akimirkas bei mėlynąją gėlę.

„Pažymėtas” („Abgestempelt”)
Rež. Michael Rittmannsberger, 11 min., Austrija, 2012 m.

Jauną arabų kilmės vyrą patikrina policija. Jis nežino, kaip paaiškinti šią situaciją savo sūnui, ir nenutuokia, kad sunkiausiai paaiškinami šios nakties įvykiai jų dar laukia…

http://www.goethe.de/ins/lt/vil/kul/mag/flm/fil/lt10427127.htm

Bilieto kaina – 6 Lt, moksleiviams, studentams, senjorams – 3 Lt.

 

DAUGIAU