Auszra 16: pilietinis grupės SKYLĖ koncertas “Broliai”

Auszra 16: pilietinis grupės SKYLĖ koncertas “Broliai”

96-osios Lietuvos valstybės atkūrimo metinės Vilniuje bus paminėtos išskirtiniu roko grupės SKYLĖ koncertu “Broliai”. Tai dalis Vasario 16 d. pilietinei šventei skirto muzikos renginio “Auszra 16”, kurį kasmet rengia nepriklausoma muzikos leidykla Dangus. SKYLĖ pasirodys ne tik su dainininke Aiste Smilgevičiūte, bet ir su kitais solistais, bei specialiai suburtu Juodaragio genties savanorių choru.

Partizaniškos “Skylės” albumo “Broliai” dainos tuo pačiu primins ir Laisvės kovotojų Vasario 16 d. deklaraciją, priimtą Lietuvos partizanų vadų suvažiavime lygiai prieš 65 metus – 1949 m.

Kompozitorius Rokas Radzevičius su Aiste Smilgevičiūte ir grupe “Skylė” didingą patriotizmo, kovos ir meilės dainų albumą “Broliai” išleido 2010 m., jo kūrinių eilės jaunimo tarpe jau spėjo tapti beveik folkloru. Tačiau pilna koncertinė “Brolių” programa, apvažiavusi visą Lietuvą, kaip vientisas muzikinis dramaturginis kūrinys Vilniuje parodytas buvo tik kartą. Todėl muzikos kolektyvas kartu su leidykla “Dangus” nutarė pristatyti “Brolių” kūrinius kaip visumą tradiciniame renginyje “Auszra 16”.

Keletą “Brolių” dainų kartu su SKYLE atliks Veronika Povilionienė, grupių UGNIAVIJAS, MARGA MUZIKA solistai ir kiti atlikėjai. Muzikinei programai antrins teminės vaizdo grafikos projekcijos ir šviesų spektaklis.

Scenoje dainoms pritars specialus jungtinis choras, suburtas iš festivalio “Mėnuo Juodaragis” organizatorių ir savanorų, bei kitų dainingų piliečių. Prie šio choro kviečiami prisijungti ir grupės gerbėjai, žinantys “Brolių” dainų žodžius ir melodijas. “Tai savotiška pilietinė iniciatyva, – kviečiame prisijungti visus, kam mūsų dainos artimos. Šiuo atveju mums itin svarbus dainuojančių žmonių nuoširdumas, – tai turėtų kūriniams suteikti ypatingos jėgos ir grožio,” – sako idėjos autorius Rokas Radzevičius.

Koncertas vyks TEATRO ARENOJE Vilniuje (Olimpiečių g. 3).
Renginys prasidės 18.30 val. Tautiška giesme.
Teatro arenos durys atidaromos nuo 17.30 val.
Bilietų kainos simbolinės – 20 Lt stovimi, 30 Lt sėdimos vietos (+ aptarnavimo mokesčiai).
Vaikams iki 12 m. įėjimas nemokamas.

Bilietus platins TICKET PRO (informacija ir nuorodos netrukus bus paskelbti).

———————————————

Vasario 16-ajai skirtas renginys “Auszra 16” šiemet rengiamas vienuoliktą kartą. “Kasmet šis įvykis vis kitoks, tiek savo muzika, tiek vyksmo erdve, – teigia rengėjai. – Šįkart tai bus didelis pilietinis koncertas Teatro arenoje, siekiantis suburti laisvus, pilietiškus, savo Tėvynę be etikečių mylinčius žmones. Vasario 16-oji primena ne tik istoriją, bet ir naujus Nepriklausomybės iššūkius, kuriuos galime kartu įveikti su ryžtu ir meile spinduliuojančiomis “Brolių” dainomis.”

Koncertą organizuoja nepriklausoma muzikos leidykla Dangus. Pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros ministerija. Renginio pavadinimas “Auszra” atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

DAUGIAU