BAGADELNIA | rež. Aleksandr Špilevoj

BAGADELNIA | rež. Aleksandr Špilevoj

BAGADELNIA
Pjesės autorius Aleksandr Špilevoj pelnė „Auksinį scenos kryžių“ (2018 m.) už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją
 
Pjesės autorius ir režisierius – Aleksandr  Špilevoj
Scenografė ir kostiumų dailininkė – Rūta Lendraitytė Utalla
Kompozitorius – Paulius Trijonis
Vaizdo projekcijų autorius – Andrej Špilevoj, Aurelijus Čiupas
Šviesų dailininkas – Darius Malinauskas
 
Vaidina:
Vincas – Saulius Eduardas Pauliukonis
Rapolas – Vladas Baranauskas, Juozas Bindokas
Valerijus – Juozas Žibūda
Ema – Rimanta Krilavičiūtė, Nijolė Mirončikaitė
Agota – Nomeda Bėčiūtė, Vilija Paleckaitė
Jim Morrison – Severinas Norgaila, Aleksandr Špilevoj
 
Spektaklis-žaidimas „Bagadelnia“ – tai aštuonios skirtingos, bet tarpusavyje labai susijusios istorijos iš vienų senelių globos namų. Aktoriai pasiūlys žiūrovams patiems išsirinkti, kokias istorijas jie norės pamatyti. „Bagadelnia“ pasakoja apie žmones, nugyvenusius skirtingus gyvenimus, turėjusius skirtingas patirtis ir likimus, bet galiausiai atsidūrusius viename bendrame taške.
 
Tai, kad vaidinamos pjesės herojai yra senelių globos namų gyventojai, visai nereiškia, kad žiūrovai spektaklio metu bus skandinami liūdesyje ir užuojautoje. Anaiptol. Spektaklio aktoriai atskleis jums smagius, beveik pasakiškus žilų herojų, senųjų romantikų, buvusių sovietinių laikų hipių nuotykius, patyrimus ir atradimus. Juk senatvėje, kai viskas atrodo mažiau spalvinga, kai kuriuos dalykus tenka tiesiog susifantazuoti. Spektaklyje susidurs ir pasaulėžiūros, ir religijos, ir priešingi politiniai požiūriai, bet dažniausiai – tai bus žmogaus susidūrimas su pačiu savimi, su šalia esančiu ir su savo prisiminimais.
 
Kaip sako patys senelių globos namų gyventojai, bagadelnia – tai jau dangaus prieangis. O štai ką apie šį prieangį sako spektaklyje pasirodysiantis Jimas Morrisonas iš grupės “The Doors”: “The doors of perception are cleansed here and everything appears to man as it is, infinite” (Čia atsiveria suvokimo durys ir viskas atrodo žmogui, nes jis yra begalinis). Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus kartu praverti duris į tą prieangį, nes galbūt jame pavyks įžvelgti tai, kas bus toliau ir tai, kas jau liko prieš jį? O kas, jei tie penki spektaklyje pasirodantys senukai, per savo ilgus gyvenimus ir ribinius išgyvenimus tikrai jau pravėrė tas duris ir pažino kai ką, kuo galėtų pasidalinti ir su mumis? O jeigu?
 
Premjera – 2018 m. lapkričio 10,11 d.
Trukmė – 1 val. 50 min
 
 

Perkant 10 ir daugiau bilietų galite kreiptis: [email protected]

 

Durys atidaromos: 30 min. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 1:50
Pertraukos:
Renginio kalba: lietuvių
Vaikai įleidžiami nemokamai: ne
Amžiaus cenzas: nėra
Nuolaidos:
moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia, POLA nariams.

 
Papildoma informacija:
Nuolaidos moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia. Bilietų patikros metu būtina pateikti pažymėjimą.
Informacija žmonėms su negalia (vežimėliuose): įleidžiami nemokamai, užimant jiems skirtas pažymėtas vietas. Nemokamas bilietas išduodamas Teatro kasoje arba susisiekus su administracija.
Informacija žmones su negalia lydinčiam asmeniui: pagal galimybes įleidžiami nemokamai. Nemokamas bilietas išduodamas Teatro kasoje arba susisiekus su administracija.
Administracijos kontaktai: tel. +370 68612616 , el. p. [email protected]

DAUGIAU