Baisogaloje – neramusis Paulius Širvys

Baisogaloje – neramusis Paulius Širvys

Balandžio 27 d., sekmadienį, 13.30 val.

BAISOGALOS DVARE

(R. Žebenkos g. 12, Baisogala, Radviliškio rajonas)

Literatūrinė – muzikinė Č. Stonio kompozicija

„AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS” (PAULIUS ŠIRVYS eilėse, dainose, prisiminimuose)

Atlieka aktoriai: Česlovas Stonys, Saulius Sipaitis, Pranas Zaremba.
,,Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų”. O jis parašė: „Aš toks vienas, velnioniškai vienas…”

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius”. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai, amžinai neramus” dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime jo tekstais sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo, apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį.” (Česlovas Stonys)

******************************

Taip pat pakviesime susipažinti su Karolinos Vitkauskaitės Tarnauskienės kūryba: paveikslais bei eilėraščiais motinystės tema ,,Išsipildymas motinystėje”.

,,Motinystė – neaprėpiama grožio šalis, apie kurią norisi kurti eiles, dainuoti dainas, išreikšti tai spalvomis. Ji tiek visa ko pilna, kad niekuomet iki galo neišpiešime, neišdainuosime, neiškalbėsime viso šio slėpinio. Dalinuosi savo pastangomis grožiu pagerbti motinystę – tai mano paveikslai ir eilės. Motinystė per daug paslaptinga ir per daug intymi, kad kalbėčiau apie ją proza. Apie motinystę norisi kalbėti dainingai.” (autorė Karolina)

Daugiau informacijos:

http://ciurlioniopaveldas.lt/?p=2921

 

DAUGIAU