Baltramiejaus mugė

Baltramiejaus mugė

VšĮ „Amatų gildija” 2011 m. rugpjūčio 26 – 27 d. jau trečią kartą Vilniuje organizuoja Baltramiejaus mugę, kuri įvyks istoriškai pagrįstoje miesto vietoje – Rotušės aikštėje.

Senosios amatų cechų tradicijos gaivinimas Vilniuje yra aktualus vystant kultūrinį turizmą, o taip pat siekiant pristatyti Vilnių kaip senas Europos tradicijas turintį miestą, – ne tik svečiams, bet ir patiems vilniečiams ir Lietuvos piliečiams – priminti kelis šimtmečius veikusių amatininkų reikšmę ir įtaką miesto gyvenimui, taip pat leisti iš arti pažinti ir patirti skirtingų (dažnai jau nykstančių) amatų procesų subtilybes.

1495 m. Šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-tosios) išvakarėse Lietuvos Didysis Kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo Vilniaus cecho statutą. Valdovo privilegija buvo suteikta auksakaliams. Nuo tada rugpjūčio 24-toji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: svarbiausios cechų iškilmės vykdavo būtent per Šv. Baltramiejų. Tai ir tapo svarbia prielaida toliau vystyti ir gaivinti amatininkų globėju vadintino Šv. Baltramiejaus vardo mugę.

Šių metų Baltramiejaus mugė prasidės iškilminga amatininkų eisena su Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis, gaivinant Vilniaus elgetų, muzikantų cechų tradiciją, organizuojant žaidimus, mini spektaklius. Mugės metu, remiantis senosiomis technologijomis, bus pristatomi vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatai, menai ir cechų tradicijos. Į organizuojamą mugę siekiama pritraukti tautinių mažumų atstovus ir taip atskleisti Vilniaus miesto ir senųjų Vilniaus amatų istorinį daugiakultūriškumą.

Istorinė „Baltramiejaus mugė” vyks  nuo 11 – 21 val.

Daugiau informacijos: www.amatugildija.puslapiai.lt

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2011 rugpjūčio 26 11:00 2011 rugpjūčio 27 11:00