“Bandymų dienos”

“Bandymų dienos”

2 veiksmų spektaklis „Bandymų dienos” pagal V. Mykolaičio-Putino romano „Altorių šešėly” I-ąją dalį.   

Premjera 2005 01 20  Trukmė – 2 val.

Režisierius Arvydas Kinderis

Dailininkas Artūras Šimonis

Kompozitorius Martynas Bialobževskis

Scenos judesys Algis Mažeika

Spektaklis „Bandymų dienos” pagal V. Mykolaičio – Putino romano „Altorių šešėly” I-ąją dalį – bene pirmasis bandymas Lietuvos teatro scenoje atskleisti sudėtingą poeto, vyro, būsimo kunigo Liudo Vasario gyvenimą tarp šaltų, kategoriškų ir nepermaldaujamų seminarijos dogmų. Pasak inscenizacijos autoriaus ir režisieriaus  Arvydo Kinderio, trupei daugiau ar mažiau pavyko užgriebti tris esmines kūrinio ašis: meilę, kūrybą, tikėjimą.

Kūrinio centre – jauno dvasiškio,  patyrusio dvasinius išbandymus ir pasirinkusio menininko kelią istorija. Lemtingą įtaką Liudo Vasario jausmų ugdymui padaro jauna mergina Liucė. Pirmoji romantiška meilė, tokia trapi ir skausmingai neįmanoma, pažadina kūrybinius bandymus. Jų tarpusavio santykiai sukelia jaunuolio dvejones dėl pašaukimo. Kurį kelią rinktis – dvasininko ar menininko? Kam aukoti jaunystę ir meilę – Dievui ar merginai?

Asketiškos scenografijos rėmuose (scenografas Artūras Šimonis) besiblaškančios sielos trokšta atrasti ir suvokti save, savo pašaukimą ir tikslą. Subtiliai sukaustyta aktorių vaidyba (Liudą vasarį vaidina Audingas Aleknavičius, Liucę – Erika Jasinskaitė, Petrylą – Tomas Kunčinas ir kt.) priverčia žiūrovą pajusti užslėptas, tačiau į paviršių besiveržiančias aistras, paskandinančias kiekvieną, nusprendusį eiti prieš savąjį „aš”.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2011 lapkričio 16 18:00 2011 lapkričio 23 18:00