Barbora ir Žygimantas

Barbora ir Žygimantas

J. Vaitkaus poetinė improvizacija pagal J. Griniaus pjesę „Gulbės giesmė” BARBORA IR ŽYGIMANTAS
Režisierius: Jonas VaitkusTrukmė: 2 val.10 min.    

Scenografas – Artūras Šimonis 
Kostiumų dailininkė – Agnė Kuzmickaitė 
Kompozitorius – Bronislovas Vaidutis Kutavičius 
Videodizaineriai – Paulius Juodzevičius, Rūta Vaitkevičiūtė

Premjera – 2010 m. balandžio 23 d.

Vaidina:
Severija Janušauskaitė 
Algirdas Latėnas 

Emilija Latėnaitė – Bieliauskienė 
Vidas Petkevičius 
Kostas Smoriginas 
Kristina Andrejauskaitė  
Aleksas Kazanavičius  
Aldona Bendoriūtė 
Dovilė Šilkaitytė 
Gediminas Storpirštis 
Jurgis Damaševičius 
Nerijus Gadliauskas 
Ignas Ciplijauskas 
Saulius Sipaitis 
Eglė Špokaitė 
Dovydas Stončius 
Vytautas Taukinaitis

Jonas Grinius (1902 – 1980) buvo žymus lietuvių literatūros tyrinėtojas, kritikas, rašytojas ir vienas pirmųjų lietuvių estetikos kūrėjų. Visą gyvenimą paskyręs literatūros mokslui, Jonas Grinius rašė straipsnius meno, politikos, estetikos temomis ir dėstė Lietuvos bei užsienio universitetuose. Jo manymu literatūros kūrėjai turi laikytis esminio principo: kelti didžiąsias gyvenimo problemas ir skiepyti meilę žmogui. 

1962 metais parašyta eiliuota drama apie Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto legendomis apipintus santykius, yra įkvėpta vienos garsiausių Lietuvoje meilės istorijų. Iki šiol įvairių šalių tyrinėtojai aiškinasi Barboros ir Žygimanto asmenybių charakterio bruožus, jų draugystės ir mirties aplinkybes. Nenuostabu, jog skirtingai interpretuojamas šios žymios poros gyvenimas vilioja ir menininkus : dailininkus, rašytojus, kompozitorius ir,žinoma, teatro režisierius.

Jonas Vaitkus, regis, atrado savo kuriamam teatrui neištirtus literatūros klodus. Tai jau ne pirmas kartas, kai režisierius susidomi iš pirmo žvilgsnio didelės dramaturginės vertės neturinčia lietuviška pjese. 2008 m. Petro Vaičiūno “Patriotai” – kūrinys, kupinas moralizuojančių, tautinių idėjų, atsiskleidė visai kitu pavidalu, kai atsidūrė Jono Vaitkaus rankose. Sukurtas spektaklis pelnė net penkis “Auksinius scenos kryžiaus” apdovanojimus.

„Barborą ir Žygimantą” galima pavadinti nauju iššūkiu ne tik režisieriui, bet ir Jaunimo teatro aktoriams. Barboros vaidmenį atliks jau spėjusi išgarsėti jaunosios kartos aktorė Severija Janušauskaitė, o Žygimanto – teatro vadovas, aktorius Algirdas Latėnas. Karalienės Bonos vaidmeniui sukurti, režisierius pasikvietė ilgametę teatro aktorę Kristiną Andrejauskaitę. Radvilos Juodojo ir Rudojo vaidmenis atliks žymūs Lietuvos teatro ir kino aktoriai Vidas Petkevičius ir Kostas Smoriginas.

DAUGIAU