BARZDOTI BARDAI: Virgis Stakėnas

BARZDOTI BARDAI: Virgis Stakėnas

Oficialus renginio puslapis: https://www.facebook.com/events/721222347934893/?ref=5

Įžanginiame vakare į „Purpurinį vakarą” – išskirtinis Virgio Stakėno koncertas
Rugpjūčio 7 d. 20 val. muzikinio baro „Artistai” lauko terasa prisipildys purpurinės atgaivos ir sutrumpins Nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” laukimą, kuris šiais metais vyks rugpjūčio 14-16 dienomis Anykščiuose. Išskirtiniame vakare dalyvaus jaunimo atstovai – duetas iš Anykščių, Deimantė Kavaliauskaitė ir Mėta Pelegrimaitė – ne pirmus metus grojantis ir džiuginantis duetas bei VIRGIS STAKĖNAS – žinomas „Country” ir „folk” stiliaus dainininkas, dainų autorius, vienas dainuojamosios poezijos pradininkų ir atlikėjas.
Sunku beišvardinti visą dainiaus kūrybos kraitį… Šiandien jis 333 dainų muzikos ir tekstų, 82 tekstų; 18 muzikos albumų, 6 poezijos sąsiuvinių, 2 knygų; 280 radijo laidų Nacionaliniame radijuje autorius; nominacijų, rinkimų laureatas ir garbės narys… Virgis seniai suprato, kad jam geriausia (nors ir sunkiausia) išsakyt save kai scenoje esi vienas. Didelė artistinio darbo patirtis, kai atrodo „jau viskas atrasta” nėra stabdys domėtis muzikos technologijų naujovėmis. Artistas tai įrodo naudodamas naujausios kartos elektronikos priedus. Informacijos rinkimas, įrangos įsigijimas, jos įsisavinimas, eksperimentai trūko ištisą penkmetį… OMB (One-Man-Band) – Vieno Žmogaus Orkestro pasirodymai susilaukė susidomėjimo ir pripažinimo. Pasipylė kvietimai parodyti „naują Stakėną” solidžiuose festivaliuose šalyje ir užsienyje.
Autorius į įžanginį „Purpurinio vakaro” koncertą atsiveža ir neseniai išleistą XVIII – jį savo albumą „Folkabilly. Koncertas”. Tai 21 kūrinio gyvo garso koncerto įrašas. Šis albumas unikalus savo sumanymu pateikti VISA autorinio koncerto medžiagą ir eiliškumas – tokie kaip soliniuose koncertuose… Visur muzika ir žodžiai autoriaus, išskyrus vieną, kur muzika tradicinė, o žodžiai Maironio, ir kitą, kur kaimo romansas. Atlikėjas : vokalas, akustinė gitara, lūpinė armonikėlė, kazū; gitariniai priedai, garso kilpų mašina, gitaros sintezatorius, vokalo harmonaizeris.
Deimantė ir Mėta kartu groja jau antrus metus. Šiais metais laimėjo Festivalio Sauliui Mykolaičiui atminti organizuojamo dainuojamosios poezijos konkursą ir tapo pirmosios vietos laureatėmis. Deimantė dainuoja, pritardama sau gitara ir pianinu, pati kuria tekstus. Mėta akompanuoja fleita. Abi mokosi Anykščiuose, myli poeziją ir muziką. Kuria atskirai, vėliau susėdusios kartu šlifuoja dainas tol, kol jos blizga, plaukia, įtraukia. Abu gyvena šia diena, atiduoda save kūrybai, rašo ir džiaugiasi paprastais dalykais.
Išskirtinis vakaras laukiantiems nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras” – likus savaitei iki metų įvykio. Todėl visus, mylintis, gerbiantys, laukiantys, gyvenantys „Purpurinio vakaro” dvasia kviečiami susitikti 2014-08-07, 20 val. adresu Kazimiero g. 3, Vilnius.

Bilietai: http://www.bilietai.lt/lt/search/?key=Virgis+Stakenas&s

DAUGIAU