“Bėk, bėk, žirgeli 2011”

“Bėk, bėk, žirgeli 2011”

Šį šeštadienį Anykščiuose – dešimtmetes tradicijas turinti spalvinga žirgų sporto ir pramogų fiesta, kurios praleisti tiesiog neįmanoma. „Bėk, bėk, žirgeli” pamatysite ne tik profesionalių sportininkų varžybas, bet ir jaunių konkūrus, Šetlando ponių ir žemaitukų lenktynes, šuolio galingumo rungtis, žemaitukų žirgų konkūrus, o taip pat – kalvių varžybas, dailės ir fotografijos parodas žirgų tema bei kitas pramogas.

Pasak šventės organizatorių, „Bėk, bėk, žirgeli” – tai ne vien sporto renginys. „Šia švente norime parodyti žirgą iš įvairių pusių – ir kaip sporto partnerį, ir pagalbininką ūkyje, ir kompanioną bei draugą, ir meno objektą. Kaip ir kasmet, stengiamės pakviesti kuo daugiau skirtingų žirgų veislių augintojų, pasiūlyti kuo įvairesnių rungčių ir pramogų, kuriose galėtų dalyvauti tiek sportininkai, tiek mėgėjai, tiek žirgų mylėtojai”, – pasakojo Anykščių mero pavaduotojas Sigitas Jovaiša.

Konkūro varžybos Anykščių Mero taurei laimėti – svarbiausia šventės rungtis, tačiau organizatoriai žada ir vaikų bei jaunių, o taip pat – atviros klasės konkūrus. „Norime, kad žirgų sportu domėtųsi ne vien profesionalai. Mėgėjai – taip pat labai svarbu, todėl stengiamės jiems suteikti kuo daugiau progų pasireikšti. Ir tai pasiteisina – dabar kai kurie mėgėjai kartais jau gali konkuruoti ir su garsiais raiteliais”, – džiaugėsi vieno iš šventės organizatorių jojimo klubo „Vilartas” atstovė Vilmantė Viršulienė.

„Bėk, bėk, žirgeli” – birželio 5d. Anykščių rajone, Niūronių kaime.

Programa:

9 val.     – Tautodailės ir prekybos mugė- Tautodailininkų parodomasis dirbinių ir medžio drožimas aukcionui Legų sodyboje- Akmens skaldymo demonstravimas Legų sodyboje- Didėjančio  sudėtingumo (su „Jokeriu”)  konkūras hipodrome- Poni klasės žirgais (su „Jokeriu”) konkūras hipodrome 10 val.     –  Respublikinis virvės traukimo čempionatas hipodrome- Svarsčių kilnojimo čempionatas hipodrome- Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos paroda „Žirgas dailėje” ant Arklio muziejaus pastato pagrindinės sienos
11 val.      – Parodos „Žirgas fotografijoje” atidarymas Arklio  muziejaus  ekspozicijos salėje- Ažuožerių teatro mylėtojų  K.Binkio vieno veiksmo teisingas vaizdelis su laiminga  pabaiga „Dešimt litų ir gyvybė” (režisierė Alvyra Simanonienė ) Striukų sodybos klojime- Politinių partijų  atstovų  pramoginės-sportinės varžybos hipodrome
12 val.   – Traupio mėgėjų teatro spektaklis – trijų veiksmų drama pagal J.Baltušį  „Pasogos    pinklės” (režisierė  Janina Savickienė) Striukų sodybos klojime- Šventės atidarymo ceremonija. Dailiojo jojimo programa su trakėnų veislės žirgais hipodrome.
12.30 -14.30 val. – Žirginio sporto varžybos hipodrome:- Anykščių rajono mero taurei laimėti konkūras- Lenktynės Šetlando poni žirgais- Jojantis barmenas- Lenktynės poni klasės žirgais- Lenktynės  žirgais- Konkūras jojant Šetlando žirgais
13 val.    – Lietuvių darbų ir apeigų ciklas „Saulės kelias” ties posūkiu į kavinę „Pasagėlė”- Kalvių varžytuvės prie Arklio muziejaus kalvės
14.30 val.    – Žirginio sporto varžybų vėliavos nuleidimas hipodrome.- Šventės svečių kolektyvų koncertinės programos ant pakylos prie Arklio muziejaus:- Utenos pagyvenusių žmonių draugijos „Atgaiva” ansamblis (vadovas Vytautas   Mieželis)- Ciesvainės (Maduonos rajonas, Latvija) folklorinis šokių kolektyvas (vadovas Janis Škėlia)- Grigiškių kultūros centro jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Šelmiai” (vadovė Vilma Abrutytė)
15 val.     – Per šventę išdrožtų medžio dirbinių aukcionas ant pakylos prie Arklio muziejaus- Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė „ (meno vadovas Darius Daknys”)- Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis (meno vadovas  Eugenijus Čiplys) ant pakylos prie Arklio muziejaus.    

DAUGIAU