BELA, BOSAS IR BULIS

BELA, BOSAS IR BULIS

Bilietai: 7 Lt.

Volker Ludwig
Bela, Bosas ir Bulis
Dviejų dalių istorija žmonėms nuo penkerių metų.
Premjera – 2008 m. birželio 15 d.
Spektaklio trukmė – 1 val. 30 min.

Režisierius – Antanas Gluskinas
Dailininkė – Anželika Šulcaitė
Kompozitorius – Birger Heymann
Grafiti – Leo ir Arūnas
Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas

Vaidina:
Bela – Monika Šaltytė, Donata Kielaitė
Bulis – Aurimas Žvinys
Bosas – Dalius Jančiauskas
Belos mama – Danguolė Petraitytė
Valentinas – Juozas Žibūda
Grėblys, Ponas Bekas – Aurimas Pintulis
Nešikas – Juozas Bindokas

Spektaklis pagal vokiečių dramaturgo Volker`io Ludwig`o pjesę „Bela, Bosas ir Bulis″ supažindina su naujos krypties – probleminiu teatru vaikams. Su vaikais reikia kalbėti apie problemas, neigiamus dalykus. Kai vaikas turi problemą ir mano, kad toks yra vienas, tuomet yra labai sunku, o kai pamato viską iš šalies, supranta, kad viskas nebeatrodo taip tragiškai.
Pagrindiniai spektaklio personažai – septynmečių draugų trijulė – Bela, Bulis ir Bosas. Tai ne vardai, o pravardės, atitinkančios ir personažų charakterius. Bela – graži mergaitė, kaprizinga, gyvenanti tik su mama, Bulis – varganai gyvenančių tėvų vaikas, stačiokiškas berniukas. Bosas – turtingų tėvų vaikas, lepūnėlis. Visiems šiems pagrindiniams personažams trūksta dėmesio ir meilės. Jie susidraugauja ir bando vienas kitu rūpintis ir vienas kitam padėti.
Režisierius Antanas Gluskinas teigia, jog šiuo spektakliu nesiekia reformuoti vaikų teatro: jam tiesiog svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti. „Kai tyli tėvai, mokytojai, visuomenės veikėjai ir televizija, turi kalbėti teatras, – mano režisierius. – Drąsiai, žaismingai, be perdėtos didaktikos ir moralizuojančio tono.

2009 metais režisierius Antanas Gluskinas už spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis”(kategorijoje – teatras vaikams) buvo apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi”.
Atsiimdamas apdovanojimą režisierius Antanas Gluskinas padėkojo visiems žmonėms, su kuriais jis savo kelyje buvo susidūręs, ir pakvietė kolegas ir tėvelius nebūti abejingais teatrui vaikams.

DAUGIAU