BELAUKIANT GODO. Rež. Gintaras Varnas

BELAUKIANT GODO. Rež. Gintaras Varnas

Režisierius: Gintaras Varnas
Kostiumų dailininkas: Julija Skuratova
Scenografas: Gintaras Varnas
Kompozitorius: Dominykas Digimas
Režisieriaus asistentas: Lukas Petrauskas
Vaidina: Matas Sigliukas, Robertas Petraitis, Povilas Barzdžius, Martynas Berulis, Rokas Misiūnas
 

Pjesė „Belaukiant Godo“ parašyta netrukus po II pasaulinio karo (1952 m.), kuomet visa Europa išgyveno fizinį, moralinį ir egzistencinį krachą. Pjesėje nėra įprastų klasikinei dramaturgijai elementų: siužeto, konflikto, netgi aiškaus veiksmo. „Niekas nevyksta, niekas neateina, niekas neišeina, baisu.” – klasikinė pjesės frazė nusako jos esmę. Ši keista tragikomedija tapo naujos teatro srovės, pavadintos Absurdo teatru, emblema, o jos autorius S. Beckettas pelnė pasaulinę šlovę, Nobelio premiją už literatūrą, o „Belaukiant Godo“ užkariavo viso pasaulio teatrų scenas. Panašu, kad tai pats žinomiausias XX amžiuje sukurtas tekstas teatrui. Kodėl pjesė, kurioje „nieks nevyksta“, tapo tokiu bestseleriu?

Režisierius Gintaras Varnas sako, kad nors Beckettas rašė pjesę apie senus žmones, spektaklyje, atvirkščiai, vaidina labai jauni aktoriai. Jauni žmonės, kurių visas gyvenimas ateity. Šiandienos ateityje. Atrodo, kad tas pats tekstas gali kalbėti ne tik apie gyvenimo pabaigą, o taip pat apie jo pradžią ir baimę gyventi. Šiandien, kai pasaulis atrodo baugus, trapus ir tuoj tuoj būsiantis susprogdintas. Ne, tai nėra spektaklis apie veiksmą, kovą, tai ne apie Ukrainą, greičiau apie mūsų Vakarus, kurie LAUKIA… LAUKIA… LAUKIA…

 

Premjera: 2022 m. balandžio 7 d.

Daugiau apie spektaklį

DĖMESIO. Vėluojantys žiūrovai į spektaklį neįleidžiami.

Durys atidaromos: 1 val. iki spektaklio pradžios
Renginio trukmė: 3 val.
Pertraukos: Viena 15 min. pertrauka
Vaikai nemokamai neįleidžiami.
Amžiaus cenzas: 
Žiūrovai į spektaklį įleidžiami nuo 16 metų.
Nuolaidos:
– 30 proc. nuolaida studentams, moksleiviams
– 20 proc. nuolaida senjorams, neįgaliesiems
– 30 proc. nuolaida grupėms nuo 10 asm.

Nuolaidos netaikomos bilietams į premjeras, edukacijas ir į Jaunimo teatre vykstančius kitų organizatorių spektaklius bei renginius. Studentai, moksleiviai ir senjorai prie įėjimo į Jaunimo teatrą kartu su bilietu turi pateikti atitinkamą dokumentą – studento, moksleivio ar pensininko pažymėjimą. Nepateikusieji pažymėjimų, patvirtinančių teisę į nuolaidą, į teatrą neįleidžiami, o pinigai už bilietus negrąžinami.

DAUGIAU