BERNIUKAI ŠOKA BREIKĄ

BERNIUKAI ŠOKA BREIKĄ

 

Vienos dalies kasdienės istorijos vaikams (N-7)

BERNIUKAI ŠOKA BREIKĄ

Pagal Vytauto Račicko novelių apysaką „Berniukai šoka breiką”
Premjera – 2012 m. birželio 1 d.

Spektaklio trukmė – 1 val.

 

 

Režisierius ir inscenizacijos autorius – Antanas Gluskinas
Dailininkė – Anželika Šulcaitė
Kompozitorius – Jonas Jurkūnas
Choreografas – Donatas Bakėjus

 

Vaidina

Aidas Matutis

Donata Kielaitė

Viktorija Krivickaitė

Dovilė Daujotaitė

Valda Pavinkšnytė

Mindaugas Jurevičius

Juozas Bindokas

Irena Liutikaitė

 

Spektaklis “Berniukai šoka breiką” pastatytas pagal populiaraus vaikų ir jaunimo rašytojo Vytauto Račicko to paties pavadinimo knygą. Autorius yra prasitaręs, kad ši knyga yra vienas mėgstamiausių jo kūrinių. V. Račicko knygos kasmet patenka į skaitomiausių jaunimo knygų penketuką, tačiau teatro scenos iki šiol nepasiekė. Taigi Šiaulių dramos teatro spektaklis yra pirmasis bandymas teatro scenoje įkūnyti populiarius V. Račicko herojus. Spektaklio, kaip ir knygos herojai yra ryškūs vaikai, išsiskiriantys bendraamžių tarpe gyvenimo būdu, stiliumi ir drąsa kovoti už savo tiesas.

Spektaklio režisierius ir inscenizacijos autorius A. Gluskinas mažiesiems šiauliečiams gerai pažįstamas. Tai jau trečiasis režisieriaus darbas Šiaulių dramos teatre. Pirmasis režisieriaus spektaklis “Bela, Bosas ir Bulis” Lietuvos kritikų įvertintas Auksiniu scenos kryžiumi, o “Blusyno pasakojimai” tebėra vienas mėgstamiausių vaikiškų spektaklių teatro repertuare. Režisierius spektaklio žanrą įvardina kaip “kasdienines istorijas”, tačiau  linksmi nuotykiai ir šiurkšti kasdienybė nenuslopina heroizmo apraiškų.

Kaip ir ankstesniuose darbuose, spektaklyje “Berniukai šoka breiką” režisierius neabejingas socialinės tikrovės apraiškoms. Spektaklyje šiuolaikiškai, žaismingai ir gyvai gvildenamos tokios vaikams aktualios temos kaip draugystė, tėvų ir vaikų santykiai, atsakomybė ir tolerancija.

Apie trečiaklasį Jokūbėlį, jo patirtus nuotykius, draugus ir mokytojus pasakojama pasitelkus gatvės kultūros stilistiką. Juk breikas- neatskiriama hiphopo kultūros dalis. Tad spektaklyje netrūks šokių, muzikos, gatvės slengo ir kitų jauniesiems žiūrovams pažįstamų gatvės subkultūros apraiškų. Spektaklis įtaigiai, be nuobodžios didaktikos kviečia atsisakyti stereotipinio mąstymo ir mokytis būti tolerantiškais.

DAUGIAU