Borjomi piknikas

Borjomi piknikas

Ketvirtadienį, rugpjūčio 8-ąją, Vilniaus gyventojų laukia staigmena – pirmą kartą „sužaliuos“ Baltasis tiltas. Per visą jo ilgį nutiesta beveik 1000 kv. m ploto dirbtinės žolės danga kvies prisėsti gryname ore norinčius papietauti žmones.

Idėją pažvelgti į kasdienius dalykus netradiciškai siūlo mineralinio vandens „Borjomi“ atstovybė Lietuvoje, antrus metus iš eilės organizuojanti masinį „Borjomi pikniką“.

Tai – pirmas toks projektas Europoje, rašoma pranešime spaudai. Panašus renginys, kelioms valandoms uždarius vieną iš didžiausių Sidnėjaus tiltų, dvejus metus iš eilės buvo surengtas Australijoje. Jis susilaukė didžiulio pasisekimo, o organizatoriai negalėjo sutalpinti visų norinčiųjų – net 45 tūkst. australų dalyvavo loterijoje dėl galimybės pasidžiaugti šia pramoga.

„Australijoje šventė ant dirbtine žole padengto tilto sulaukė didžiulio pasisekimo. Kadangi mėgautis gyvenimu galima visur ir visada, nusprendėme panašią šventę padovanoti ir Vilniaus gyventojams. Pikniką ant tokios ilgos „pievos“ surengsime pietų mietu, kviesdami nepasinerti į rutiną ir eilinei savo darbo dienai suteikti naujų patirčių“, – pranešime cituojama įmonės „IDS Borjomi Europe“ marketingo vadovė Ieva Semerikovaitė.

Pasak jos, žmonės Lietuvoje nepakankamai įvertina buvimo gryname ore naudą. „Nors piknikai gamtoje populiarėja, siekiame, kad kuo daugiau žmonių suvoktų, kad mūsų miestai kupini gražių erdvių ir norint jaukiai praleisti laiką gryname ore nebūtina laukti savaitgalio – tam užtenka ir pietų pertraukos, – pažymėjo I.Semerikovaitė. – Valgymas gryname ore mažina stresą, yra sveikesnis, leidžia trumpam pamiršti apie kasdienius rūpesčius. Pietūs gryname ore su natūraliu „Borjomi“ mineraliniu vandeniu – nauda ir kūnui, ir sielai.”

Pikniko dalyviai bus vaišinami mineraliniu vandeniu ir vaisiais, o netoli Baltojo tilto įsikūrę restoranai ir kavinės taikys specialias nuolaidas maistui išsinešti. Gerą nuotaiką padės kurstyti gyvos muzikos atlikėjai. Pikniko pradžia – ketvirtadienį, 12 val.

„Tikimės, kad gamta nepašykštės gero oro ir saulės spindulių. Tačiau jeigu  ketvirtadienį lytų, pikniką nukelsime. Baltasis tiltas dar šią vasarą tikrai vienai dienai pakeis spalvą ir sužaliuos“, – tikino I.Semerikovaitė.

Poros valandų trukmės renginiui dirbtinės žolės danga bus nuklota 240 m ilgio ir 4 m pločio tilto dalis, tačiau juo, kaip įprastai, galės naudotis tiek pėstieji, tiek dviratininkai.

Masinis „Borjomi piknikas“ Lietuvoje rengiamas antrus metus iš eilės – prieš metus piknikas buvo surengtas ant pievelės greta Baltojo tilto. Pirmajame „Borjomi piknike“ dalyvavo virš 800 žmonių ir buvo pasiektas didžiausio pikniko Lietuvoje rekordas. Tarp pietaujančių ant žolės buvo galima pastebėti ir vasarojančių studentų, ir kostiumuotų biurų darbuotojų, ir mažylių su tėveliais.

DAUGIAU