“Brėmeno muzikanta”

“Brėmeno muzikanta”

Brėmeno muzikantai

Miuziklą „Brėmeno muzikantai” pagal populiarią rusų kompozitoriaus Genadijaus Gladkovo muziką 2004 m. pastatė estų choreografas ir režisierius Dmitri Harchenko, dirigentas Julius Vilnonis, dailininkė Anne-Mai Heimola (Estija). Šis pastatymas įdomus  ne tik mažiesiems, paaugliams, bet ir jų tėveliams, nes jų atminty tikrai išliko puikios G.Gladkovo dainos, parašytos dviems rusų animaciniams filmams apie Brėmeno muzikantus ir jos visos skamba šiame miuzikle.

Brolių Grimų pasakos herojų Brėmeno muzikantų nuotykių istoriją naujai sukūrė ir dainų tekstus parašė pats miuziklo režisierius ir choreografas, vertė Daiva Čepauskaitė. 
Anot D.Harchenkos, spektaklio libreto pagrindu tapo jo vaikystė, jos neatsiejama dalimi buvo vaikiški animaciniai filmai, „Brėmeno muzikantai„ ir „Brėmeno muzikantų pėdsakais”, kurių ypatingą populiarumą lėmė melodinga, giliai atmintin įstringanti G.Gladkovo muzika. Daugiau nei trisdešimt metų ji skamba įvairių radijo ir TV stočių eteryje, ja žavisi jau kelios mūsų amžininkų kartos. Ryškūs animacinio filmo autorių sukurti personažai tiesiog prašėsi perkeliami į teatro sceną. Šis spektaklis tai choreografo bandymas sukurti Grimų pasakos herojams naują sceninį gyvenimą. 
G.Gladkovo muziką aranžavo ir pritaikė teatro orkestrui spektaklio dirigentas Julius Vilnonis, vaidmenis sukūrė: Žanas Voronovas, Živilė Lamauskienė, Kristina Siurbytė, Ieva Vaznelytė , Raimondas Baranauskas, Jonas Lamauskas, Rita Preikšaitė, Rūta Zaikauskaitė, Tomas Ladiga, Benjaminas Želvys ir teatro choro artistai.

 

DAUGIAU