Būsenos: skaitymo ir rašymo akcija

Būsenos: skaitymo ir rašymo akcija

Artėjančias V. Mykolaičio-Putino 120-ąsias gimimo metines „Knygos teatras” ir V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus kviečia pasitikti skaitymo ir rašymo akcija „Būsenos”.

2013 metų sausio 6 dieną minėsime 120-ąsias poeto, prozininko, dramaturgo, vertėjo, pedagogo, literatūros kritiko V. Mykolaičio-Putino gimimo metines. „Knygos teatras” ir V. Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus kviečia visus rašytojo gerbėjus pasitikti šventę  skaitymo ir rašymo akcija „Būsenos”. Akcijos esmė – nuo gruodžio 6-osios iki sausio 11-osios  aktyviai skaityti mėgstamiausius V. Mykolaičio-Putino romanus, poezijos rinkinius, dramas ir dalytis įspūdžiais, išgyvenimais, pastebėjimais tiek virtualioje „Knygos teatro” svetainėje (https://www.facebook.com/KnygosTeatras), tiek realioje rašytojo svetainėje memorialiniame bute-muziejuje.

Akciją gruodžio 6 dieną pradės „Knygos teatras”,  neoficialioje ES sostinėje Briuselyje lietuvių bendruomenei vaidindamas „Altorių šešėly” ir teatro puslapyje  paskelbdamas pirmąją ištrauką iš  romano.

Akcijai prasidėjus,  „Knygos teatro” puslapyje visi rašytojo gerbėjai kviečiami skelbti labiausiai patinkančius V. Mykolaičio-Putino eilėraščius, ištraukas iš prozos ar dramos veikalų ir pagrįsti savo bei pakomentuoti kitų pasirinkimą, aprašyti įspūdžius, patirtus skaitant rašytojo darbus.  Sausio 6 dieną, minint rašytojo gimtadienį, bus paskelbti geriausių komentarų, rašinių autoriai. Jie bus apdovanoti akcijos rėmėjų dovanomis.

Keturis kartus skaitymo ir rašymo akcija „Būsenos”  iš virtualios erdvės persikels į realią rašytojo svetainę jo memorialiniame bute-muziejuje Vilniuje, Tauro g. 10-3.  Per pirmąjį susitikimą gruodžio 12 dieną susirinkusieji rolėmis skaitys kino scenarijų „Nepažįstamoji”, pagal V. Mykolaičio- Putino romano „Altorių šešėly” pirmąją dalį.  Gruodžio 20 dieną muziejus lauks svečių, pasiruošusių ne tik paklausyti, bet ir paskaityti mėgstamiausių V. Mykolaičio-Putino eilių.    Sausio 6-ąją, rašytojo gimimo dieną, bute-muziejuje „Knygos teatras” vaidins spektaklį „Altorių šešėly”. Na o sausio 11-osios vakaras bus skirtas prisiminimams apie rašytoją, jo laikmetį, jį supusius žmones. Muziejaus darbuotojai žada parodyti dokumentinių filmų apie V. Mykolaitį-Putiną, ištraukti fonduose saugomas fotografijas, paslėptą auksinį parkerį, bebro kailio kepurę ir dar daug visokiausių lobių! Gruodžio 12, 20  ir sausio 11 dienomis susitikimai prasidės 18 valandą, sausio 6 dieną – 14 valandą. Buto-muziejaus erdvės nėra didelės, todėl norinčių dalyvauti prašome iš anksto registruotis adresu  [email protected] arba telefonu (8-5) 2624480. Renginiai nemokami.

 

Renginiai V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius):

Gruodžio 12 d. 18 val. – „Nepažįstamoji”.

Rolėmis skaitysime kino scenarijų pagal romano „Altorių šešėly” I dalį.

 

gruodžio 20 d. 18 val. –  „Trys tostai”. 

Ne tik klausysime, bet ir patys skaitysime mėgstamiausias V. Mykolaičio-Putino eiles. 

 

sausio 6 d. 14 val. –  „Altorių šešėly”.

„Knygos teatro” spektaklis pagal romano „Altorių šešėly” III dalį.

 

Sausio 11 d. 18 val. – „Langas”. 

Dalysimės prisiminimais apie rašytoją, jo laikmetį, jį supusius žmones. 

Akcijos rengėjų informacija

DAUGIAU