Chopin Meets The Blues. Peter Beets & Kaunas Big Band

Chopin Meets The Blues. Peter Beets & Kaunas Big Band

Pasaulinės klasės džiazo pianistas Peter Beets (Nyderlandai) kviečia į romantišką ir užburiantį koncertą, kuriame su bliuzu susitiks Frederikas Chopinas. Ne tik susitiks, bet ir atlikėjų talento dėka sukurs neapsakomą muzikinį stebuklą. Peeter Beets – vienas geidžiamiausių mūsų laikų džiazo artistų reguliariai koncertuoja didžiuosiuose pasaulio džiazo festivaliuose. Atlikėjas sutelkė plačią auditoriją visoje Europoje, JAV ir Azijoje. Pianistas ne kartą scena dalijosi su džiazo metrais Chick Corea, Wynton Marsalis, Toots Thielemans, Elvin Jones, George Coleman, Johnny Griffin, Benny Golson ir Kurt Rosenwinkel. Nuo vaikystės apsuptas klasikinės ir džiazo muzikos Peteris teigia visada nuoširdžiai linkintis, kad pasaulio džiazo muzikantai ištirtų klasikos kūrinių lobyną ir gražiausiems kūriniams suteiktų naują spindesį. Atlikėjas prisipažįsta, kad jį nuo vaikystės stipriai traukė F. Chopino muzika, turinti paslaptingų melodijos ir harmonijos galių. Peter Beets programa Chopin Meets The Blues („Šopenas susitinka bliuzą“) visada atgyja naujomis spalvomis ir niekada nesikartoja taip pat. „Nepriekaištinga pianisto technika ir ryškus svingo jausmas“ – taip šį charizmatišką atlikėją yra pristatęs didžiausio Jungtinės Karalystės mėnesinio džiazo žurnalo Jazzwise apžvalgininkas Tony Hall. O pats muzikantas tvirtina, kad Chopino muzika jam yra kaip perlas, nes ji nereikalauja sau dėmesio, tačiau jį gauna natūraliai.

Muzikos istorikai teigia, kad Šopenas mėgo groti prietemoje, žvakių šviesoje. Todėl ir ši programa bus pristatyta kerinčios atmosferos šviesoje, kurioje noktiurnų, preliudų ir mazurkų pasažai žais su įspūdingomis šviesos bei vaizdo projekcijomis, leidžiančiomis trumpam suklusti: kur atsidūrėme? Ar tapome savanoriškais XIX amžiaus puošnių rūmų įkaitais, ar mėlynos bliuzo šviesos šešėliais?
„Tai mano nuoširdi duoklė Chopinui“ – sako pianistas Peter Beets, garsųjį lenkų romantiką puošiantis bliuzo apdarais. Mums ši duoklė – pačiu laiku, nes susitiksime ne tik šv. Valentino dieną ir jos išvakarėse, bet ir prieš pat Didžiojo kompozitoriaus 210 – ąjį gimtadienį. Klausytojų laukia žavi kelionė bliuzo ir romantiškais Chopino takais, po kuriuos kartu su Kauno bigbendu vedžios pasaulinio lygio pianistas Peter Beets, draugaujantis su klasika ir džiazu.
Su gimtadieniu, Frederikai, su mylinčių širdelių diena!
Peter Beets (fortepijonas, Nyderlandai)
Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis)

DAUGIAU