CHORAS ,,BREVIS”

CHORAS ,,BREVIS”

2016 m. spalio 23 d., 18 val.

CHORAS „BREVIS”, Lietuva
Meno vadovas ir dirigentas – Gintautas Venislovas

Choras „Brevis”

Nuo 1990 metų gyvuojantis kolektyvas pastaruosius du dešimtmečius yra vienas ryškiausių vardų Lietuvos chorinio dainavimo erdvėje. Choras „Brevis” yra laimėjęs daugiau kaip 40 apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje, o 2003 metais iškovojo Europos chorinio dainavimo didįjį prizą (European Grand Prix for Choral Singing) – aukščiausią mėgėjų chorams skiriamą apdovanojimą Europoje.
Maždaug 25 dainininkus jungiantis choras yra surengęs daugybę įspūdingų solinių koncertų ir dalyvavęs kone visų įmanomų žanrų projektuose – nuo operų ir miuziklų iki roko ir džiazo. Kolektyvas yra pristatęs įvairių Lietuvos ir užsienio kompozitorių chorinės muzikos premjeras, dainuoja daug šiuolaikinių kūrinių.
Renesanso ir baroko muziką choras arba iš jo dainininkų bei kviestinių vokalistų suformuoti ansambliai dažniausiai atlieka su violončelininko Dariaus Stabinsko suburtu konsortu „Brevis”, kuriame groja muzikantai iš įvairių šalių – nuo Latvijos iki Meksikos.
Choro meno vadovas ir dirigentas Gintautas Venislovas prie kolektyvo vairo stojo 1993 metais. Trijų tarptautinių chorų konkursų komisijos jam yra skyrusios geriausio dirigento prizus, o pastaruosius 15 metų jis pats reguliariai kviečiamas dirbti konkursų žiuri. Be to, G. Venislovas reiškiasi kaip kompozitorius: jis yra parašęs kūrinių vaikų ir suaugusiųjų chorams, aranžavęs dešimtis įvairiausių žanrų kompozicijų.    

DAUGIAU