Čiurlionio gimtadienis

Čiurlionio gimtadienis

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, M. K. Čiurlionio galerija tradiciškai kviečia Čiurlionio mylėtojus į nemokamą renginį, skirtą visiems drauge paminėti didžiausio šalies genijaus 141-ąją gimimo dieną.

Šį kartą lankytojus džiugins ne tik įdomios teminės ekskursijos, bet ir gausybė visai šeimai skirtų edukacijų bei kūrybinių dirbtuvių, o programą vainikuos įspūdingas Virginijos Kochanskytės ir Rūtos Blaškytės pasirodymas.

EDUKACIJOS:

Meno terapijos ir socializacijos institutas VYTA pristato tris skirtingas ir nepaprastai įtraukiančias edukacijas:

11.00-14.00 Visi renginio svečiai turės galimybę išbandyti piešimą smėlyje ant švytinčio LED paviršiaus.

11.00-12.30 Edukacijos dalyviai galės pasimokyti šiaudų pynimo meno paslapčių – kiekvienas norintysis supins po savo šiaudinuką.

12.30-14.00 Jau antrą kartą muziejuje lankytojus džiugins didžiulio pasisekimo sulaukusi tapybos ant vandens (marmuravimo) edukacija.

11.00-14.00 Druskos studija iš pačių Druskininkų į M. K. Čiurlionio galeriją atveža SŪRIĄ PAMOKĄ. Tai linksma atrakcija – edukacija su druska skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus ir gidės Aušros Česnulevičienės kūrybinėse dirbtuvėse. Unikalioje edukacijoje dalyviai rankomis kurs nepaprastus druskos kūrinius – druskinukus. Vadovai pažada, kad bus sūru iki saldumo!

 TEMINĖS EKSKURSIJOS:

 11.00-11.45 Ekskursija „L’amour, l’amour…Tai ne apie meilę!” Šioje teminėje ekskursijoje sužinosite, kokias išdaigas krėtė M. K. Čiurlionis vaikystėje, kaip buvo smagu augti Druskininkuose tarp daugybės brolių bei seserų ir kodėl prancūziškas meilės pavadinimas L‘amour buvo svarbus kiekvienam Čiurlionių šeimos nariui.

12.00-12.45 ir 14.00-14.45 „…Iš visos širdies dėkoju” – ekskursijos metu papasakosime apie M. K. Čiurlionio geradarius. Išgirsite, kokie žmonės anksčiau už kitus atpažino neeilinį kūrėjo talentą ir padėjo jį ugdyti bei vystyti, o sunkią valandą ištiesdavo jam pagalbos ranką.

13.00-13.45 ir 16.00-16.45 „Vienatinis mano švento Jono vabalėli…” – ekskursija kvies lankytoją patyrinėti romantiškąją M. K. Čiurlionio pusę. Per paveikslus žiūrovui atsiskleis Sofijos Kymantaitės ir kitų Čiurlionio mūzų istorijos, jų likimai.

 KONCERTAS:  

15.00-16.00 Muzikinį – literatūrinį saloną „Geismas gyventi” parengė žinoma aktorė ir renginių režisierė Virginija Kochanskytė ir pianistė, tarptautinių konkursų laureatė Rūta Blaškytė. Bus skaitomi M. K. Čiurlionio laiškai kompozitoriaus tėvams, broliui, mylimajai, draugams – tai mažai žinomos unikalios epistoliarinės kūrybos pristatymas. Renginio metu skambės lietuvių instrumentinės muzikos klasika – Lietuvos genijaus dailininko ir kompozitoriaus M. K. Čiurlionio preliudai. Iš kompozitoriaus literatūrinės ir muzikinės kūrybos fragmentų dėliojasi kūrėjo portretas ir jo gyvenimo kelionės mozaika, scenografija padeda žiūrovui pajusti XX a. pradžios laikmečio autentiškumą.

EKSKURSIJŲ DALYVIŲ REGISTRACIJA VYKSTA DARBO DIENOMIS, 9.00-16.30 val., tel.: 8 (37) 32 36 03.

  

  

DAUGIAU