„Čiurlionis įkvepia improvizuoti“

„Čiurlionis įkvepia improvizuoti“

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

 Liepos 23 d., ketvirtadienį, 19 val. tęsiasi M. K. Čiurlionio jubiliejinių renginių ciklas. Kviečiame visus į dviejų dalių pasisėdėjimą muziejaus kiemelyje – „Čiurlionis įkvepia improvizuoti”. Šį kartą programoje karaliauja žodis ir muzika.

19 val. programa „Kaip su mėlynom erdvėm” pasiūlys šiuolaikinių kompozitorių muziką ir poetų, įkvėptų Čiurlionio kūrybos, eiles. Skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Osvaldo Balakausko, Loretos Narvilaitės, Dalios Kairaitytės, Antano Kučinsko, Broniaus Kutavičiaus muzika, kurią atliks smuikininkė Ilona Klusaitė ir pianistė Goda Stanionytė. Kazio Bradūno, Sigito Gedos, Antano Marčėno, Juditos Vaičiūnaitės eiles skaitys aktoriai Daiva Stubraitė ir Henrikas Savickis.

 20 val. persipins Čiurlionis ir džiazas. Pianistas, M. K. Čiurlionio proanūkis Rokas Zubovas ir Artūras Anusauskas, vienas ryškiausių Lietuvos džiazo pianistų, kartu su žinomu režisieriumi, aktoriumi, dainų kūrėju ir atlikėju Aidu Giniočiu drąsiai improvizuos Čiurlionio tema. Čiurlionio sukurta muzika susilies su džiazo ritmais bei A. Giniočio skaitomais tekstais – prisiminimais apie iškilųjį kūrėją.

Kaip visuomet kiemelyje veiks „Miesto sodo” restoranas, kuris pasiūlys naujų patiekalų čiurlioniškame meniu.

Visus tuos, kurie atostogavo birželį ir nebuvo praėjusiame renginyje, nustebins ir pralinksmins komiksai apie M. K. Čiurlionį.

 

DAUGIAU