„Čiurlionis Kitaip”

„Čiurlionis Kitaip”

„Čiurlionis Kitaip”

M. K. Čiurlionio kūrybos temos džiazo ritmu

Debiutinio albumo pristatymas

 

Linas Bankauskas – aranžuotojas ir gitaristas;

Tomas Čiukauskas – tenorinis saksofonas;

Ričardas Meškerys – bosinė gitara;

Valdas Meškerys – mušamieji;

Linas Zinkevičius – gitara.

 Projekto „M.K. Čiurlionis Kitaip” idėja kilo 2010 m. pavasarį, rengiant muzikanto Lino Bankausko autorinį koncertą, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje. Repeticijų metu kilo idėja pagerbti kompozitoriaus atminimą ir atlikti vieną jo miniatiūrą – preliudą F/a-moll. Premjera puikiai pavyko, todėl muzikantai nutarė parengti valandos trukmės M. K. Čiurlionio miniatiūrų programą pavadinimu „Čiurlionis Kitaip”. Jos metu kompozitoriaus kūrinių temos yra atliekamos džiazo stiliumi, su improvizacijomis. 2011 m., minint didžiojo lietuvių kompozitoriaus 100-ąsias metines, muzikantai suburė Druskininkų Džiazo Ansamblį, su originaliai aranžuota „Čiurlionis Kitaip” programa.

Muzikantų manymu, M. K. Čiurlionio kūrinių atlikimas jiems yra tikras iššūkis, sudėtingiausia savaip perteikti ir interpretuoti jų nuotaiką, neiškraipant pagrindinių autoriaus motyvų.

„Pradėjęs kurti aranžuotes M. K. Čiurlionio preliudams, tarsi atradau jį iš naujo, kitaip pažvelgiau į jo kūrybą, kuri mane dar labiau sudomino ir sužavėjo. Muzikavimas tapo nuolatiniu ieškojimu, kaip savitai interpretuoti didįjį kompozitorių. Pagrindinis šio projekto siekis – perteikti Čiurlionio muziką džiazo garsais, kad ji taptų artima klausytojams.” – L. Bankauskas.

Programos trukmė 50 min.

Bilieto kaina 24 Lt., renginio dieną 28 Lt.

Nemokamas įėjimas – vaikams iki 12m.

50% nuolaida bilietams – asmenims nuo 13 m. iki 18 m.

DAUGIAU