Dailės saviraiškos ir Keramikos užsiėmimai vaikams

Dailės saviraiškos ir Keramikos užsiėmimai vaikams

Mažieji tyrinėtojai ir smalsuoliai laukiami nuo rugsėjo mėnesio Dailės saviraiškos ir Keramikos užsiėmimuose!!! Registracija jau vyksta!

DAILĖS SAVIRAIŠKA (integruojami ir keramikos užsiėmimai):
Dailės saviraiškos užsiėmimų metu vaikai lavina kūrybiškumą, mokosi modeliuoti, ugdo pasitikėjimą savimi. Vaikai yra supažindinami su pačiomis įvairiausiomis (tradicinėmis ir netradicinėmis) dailės technikomis bei priemonėmis – turi plačių galimybių eksperimentuoti, tyrinėti, išreikšti save… Vyksta ne tik dailės, bet ir keramikos užsiėmimai. Tai – neapsakoma laisvė, laisvė kurti, veikti, reikštis. Užsiėmimų vadovė Dainora Skrabulienė, remdamasi dailės terapijos idėjomis siekia ne mokyti piešti „gražiai ir teisingai”, bet siekia padėti vaikams patirti kūrybos stebuklą čia ir dabar. Dailės raiškos priemonių pagalba vaikai žaidžia, kuria ir bendrauja. Užsiėmimų metu yra lavinami vaiko pojūčiai „ne tik klausytis, bet ir išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir išvysti”. Užsiėmimų metu lavinami šie vaikų gebėjimai: smalsumo ir pažinimo gebėjimas – vaikai, užsiėmimų metu tyrinėdami ir eksperimentuodami dailės raiškos pagalba, atranda pasaulį, suvokia gamtos ir žmogaus kūrybos grožį; komunikavimo ir bendravimo gebėjimai – mokosi klausyti, bendrauti, susikaupti, reikšti savo mintis ir dalintis pastebėjimais; meniniai gebėjimai – vaikai skatinami įsivaizduoti, pajausti, kurti ir grožėtis.

Planuojamas užsiėmimų laikas:

I grupė: ketvirtadienis (dailės saviraiška ir keramika vaikams nuo 2,5 m. vaikams); 
Laikas: 11.00 – 12.00 val. 

II grupė: šeštadienis (dailės saviraiška ir keramika vaikams nuo 3 m.); 
Laikas: 10.00 – 11.00 val. 

III grupė: šeštadienis (dailės saviraiška ir keramika vaikams nuo 5 m.); 
Laikas: 12.00 – 13.00 val. 

Dailės saviraiškos užsiėmimų vadovė – Dainora Skrabulienė, dailės didaktikos šakos specialistė, baigusi specialųjį dailės terapijos metodų taikymo kursą ir jau ketverius metus puikiai taikanti šiuos metodus ugdymo procese. Dainora yra viena iš “Simono Dailės Studijos” bei VšĮ “Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų. Be veiklų studijose – Dainora dirba technologijų mokytoja Vilniaus Gabijos gimnazijoje.

Užsiėmimo kaina: 30 Lt/užs. – 120 Lt/mėn. (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės)
Užsiėmimo trukmė: 1 val.
Grupės dydis: 6 dalyviai

KERAMIKA:
Vaikams keramika – kaip žaidimas. Dažnai kuriami darbai, objektai kaip ir menininkams ateina iš supančio pasaulio su vaizduotės puošmenomis. Paprasti objektai, paliesti ir kuriami vaiko rankomis, tampa labai jaukūs, įvairiakalbiai ir be galo subtilūs – neabejotinai atspindintys vaiko charakterį .
Šalia to, keramika turi ir kitų savybių – dirbant pirštų galiukais lavėja vaiko smulkioji motorika, kalba, fantazija, kūrybiškumas. Keramikos užsiėmimų metu yra ugdoma kantrybė – juk darbelis iš molio turi būt atliktas ir nulipdytas technologiškai.

Vaikai keramikos užsiėmimuose bus supažindinami su molio savybėmis bei jo panaudojimu kuriant įvairios paskirties daiktus ir objektus. Visi sukurti darbeliai bus išdegti krosnyje ir vėliau glazūruojami. Savo sukurtą ir jau išdegtą daiktą vaikai galės glazūruoti įvairiomis spalvomis bei suteikti jam dar didesnį išskirtinį žavesį.

Planuojamas užsiėmimų laikas:

I grupė: pirmadienis (vaikams nuo 6 m.); 
Laikas: 11.00 – 12.00 val. 

Užsiėmimų vadovė – Rasa Balčiūtė – Šaltėnienė, keramikė profesionalė, baigusi Vilniaus Dailės Akademiją, turinti dailės magistro laipsnį. Rasa nuolat dirba keramikos srityje: dalyvauja svarbiausiose keramikų parodose Lietuvoje bei užsienyje, šalia kūrybos dirba pedagoginį darbą – veda keramikos užsiėmimus vaikams ir suaugusiems.

Užsiėmimo kaina: 30 Lt/užs. – 120 Lt/mėn. (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės)
Užsiėmimo trukmė: 1 val.
Grupės dydis: 8 dalyviai

Registruotis galite el.p.: pazinimas.saviraiska@gmail.com, 
tel. pasiteirauti 868444109 (Dainora) arba 860420485 (Asta)
Studijos adresas: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės) – Naujamiestis.
Daugiau apie studijos veiklą: www.pazinimassaviraiska.lt

DAUGIAU