Dailės terapija ir emocijų išlaisvinimas

Dailės terapija ir emocijų išlaisvinimas

Užsiėmimai – praktiniai, kurių metu bus taikomis dailės terapijos metodai. Vyks pokalbis, diskusija, kūrybinė veikla ir refleksija
 (t.y. grupinės refleksijos metu vykstantys patirties apmąstymai, įžvalgos bei kitų grupės narių atliepimai į spontaniškai sukurtus kūrinius –
padeda tobulėti, įžvelgti svarbius dalykus bei inicijuoja teigiamus pokyčius).

Ar reikalingas emocijų išlaisvinimas?
Kiekvienas žmogus savo viduje išgyvena įvairiausias emocijas. Jos dažniausiai būna susijusios su kasdieniu stresu, įtampa, nerimu dėl ateities ar gyvenimo prasmės ieškojimu. Nei viena problema dar neišsisprendė savaime. Galime manyti, kad jas ignoruojant, problemos dingsta. Deja, bet nesprendžiamos problemos, neišlietos emocijos – visa tai įsišaknija mūsų viduje, kerojasi savo šaknimis po visą mūsų vidų ir lėtai mus dusina.
Neslėpdami savo jausmų, adekvačiai juos išreikšdami, išvengsime emocinių „sprogimų”. Veiksmingas būdas įveikti savo vidines įtampas, nesuvoktas emocijas ar nerimą – susidurti su visu tuo akis į akį! Šiam procesui puikiai tinka dailės saviraiška ir dailės terapijos metodai. Piešdamas žmogus patiria katarsį – dvasinį ir jausmų apsivalymą. Spontaniškos kūrybos metu piešinio autorius turi galimybę išsivaduoti iš jį kankinančių emocijų, jausmų, prisiminimų, nuoskaudų… Ir visa tai saugiai išgyventi.
Įrodyta, kad tiek dailė, tiek, kūryba, tiek meninė saviraiška gali būti ypač svarbi fizinei, psichinei ir dvasinei sveikatai palaikyti bei atkurti. Na, o savęs pažinimas – tai gyvenimo prasmės atradimas ir vidinių galių atkūrimas.
Dailės terapija yra laisvas ir spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese, kuriame nereikia turėti piešimo įgūdžių ar išmanyti dailės technikų. Dailės terapija padeda išlaisvini vidines emocijas, išreikšti jas ne žodžiu, o vaizdu.

Savoka “therapia” (iš graikų k. – rūpestis, priežiūra, gydymas). Šio termino įvedimas į pedagokiką ar ugdymą, išties, pateisinamas – veikloje prioritetą įgyja rūpestis žmogumi. Na, o gydymas suvokiamas kaip socialinis – psichologinis gydymas, elgesio stereotipų keitimas. Taip pat žodis “gydymas” turi dar vieną prasmę – tai išsivadavimas nuo ko nors. Įdomi F. Nietzsches pozicija: jam sveikata reiškė ne laisvę nuo ligos, bet gebėjimą su ja tvarkytis.

UŽSIĖMIMŲ PLANAS:
Birželio 2 d. – paskaita „Dailės terapija ir žmogaus fizinė, psichinė, dvasinė sveikata” bei praktinis dailės terapijos užsiėmimas „ Vidiniai suvaržymai ir išsilaisvinimas iš jų” .
Birželio 9 d. – praktinis dailės terapijos užsiėmimas “Mano emocijos, nuotaikos ir jausmai – kelionė iš vaikystės į dabartį”
Birželio 16 d. – praktinis dailės terapijos užsiėmimas „Baimės veidas ir saugumo jausmo susigrąžinimas”.

Užsiėmimo vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, pedagogė, baigusi specialiuosius dailės terapijos metodų taikymo kursus. Dainora jau 12 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ “Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota “Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė.
Renkama uždara 8 dalyvių grupė.

Viso ciklo kaina: 50 Eur/3 užsiėmimai (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės).
Registracija patvirtinama pervedus 20 Eur avansinį mokėjimą .
Rekvizitai mokėjimui iš anksto:
VšĮ SAVĘS PAŽINIMO IR SAVIRAIŠKOS STUDIJA
Įmonės kodas: 303011485; a.s LT957044060007887398

Registruotis el.p.: [email protected]
Tel. pasiteirauti 868444109

Adresas: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).

www.pazinimassavirasika.lt
https://www.facebook.com/events/803296316419954/

 

DAUGIAU