Dailės terapija. Paskaita ir praktinis užsiėmimas

Dailės terapija. Paskaita ir praktinis užsiėmimas

Kviečiame Jus rugsėjo 3 d. (antradienį, 17.30 – 21.00 val.) atvykti ir iš arčiau susipažinti su dailės terapija ir dailės terapijos metodais.

Susitikimo metu vyks trumpa įvadinė paskaita “Dailės terapijos sąvoka. Dailės saviraiškos ir dailės terapijos metodų įtaka fizinei, psichinei ir dvasinei sveikatai“ bei praktinis dailės terapijos užsiėmimas.

Dailės terapija yra laisvas ir spontaniškas dalyvavimas kūrybos procese, kuriame nereikia turėti piešimo įgūdžių ar išmanyti dailės technikų. Dailės terapijos proceso tikslas – padėti žmogui sužinoti ir priimti tiesą apie save, susigaudyti jausmuose ir mintyse, priimti tinkamus sprendimus, atkurti dvasinę – emocinę pusiausvyrą, adaptuotis aplinkoje, suteikti jėgų nugalint sunkumus, lavinti kūrybinius įgūdžius…

Sąvoka “therapia” (iš graikų k. – rūpestis, priežiūra, gydymas). Šio termino įvedimas į pedagogiką, ugdymą ar kitus užsiėmimus, išties, pateisinamas – veikloje prioritetą įgyja rūpestis žmogumi. Na, o gydymas suvokiamas kaip socialinis – psichologinis gydymas, elgesio stereotipų keitimas. Taip pat žodis “gydymas” turi dar vieną prasmę – tai išsivadavimas nuo ko nors. Įdomi F. Nietzsches pozicija: jam sveikata reiškė ne laisvę nuo ligos, bet gebėjimą su ja tvarkytis.

Seminaro vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, sertifikuota dailės terapijos ir geštalto terapijos praktikė, baigusi specialiąją programą Lietuvoje „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės“ bei Maskvos pozityviųjų technologijų ir konsultavimo institute pabaigusi kvalifikacijos kėlimo programą “Meno terapijos metodai, skirti psichologiniam konsultavimui, socialiniame – pedagoginiame darbe ir sveikatos apsaugos srityje” . Taip pat – šios kvalifikacijos kėlimo programos organizatorė Lietuvoje. Dainora jau 16 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ “Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota “Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)).

Seminaro kaina: 25 Eur/asmeniui (įskaičiuotos visos reikiamos priemonės). DALYVIŲ SKAIČIUS RIBOTAS – tik iki 12 dalyvių.

Registracija vyksta el.p.: [email protected]

Pasiteirauti galite tel.: 868444109 (Dainora)

Seminaro vieta: Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės).

Daugiau informacijos apie dailės terapijos seminarus rasite čia:
http://pazinimassaviraiska.weebly.com/dail278s-terapija-seminarai.html

https://www.facebook.com/events/568343160239064/

DAUGIAU