DAILĖS TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI PAAUGLIAMS (12 – 15 M.)

DAILĖS TERAPIJOS UŽSIĖMIMAI PAAUGLIAMS (12 – 15 M.)

2017 m. rugsėjo 12 d., 15:30 val.

Dailės terapija – tai saugi ir draugiška vieta, kur vaikas piešdamas, tapydamas, lipdydamas auga ir ugdo savo gebėjimus, dėmesingumą, susikaupimą, bendravimo įgūdžius. Kuriant patiriamas emocinis atsipalaidavimas, estetinis pasitenkinimas bei patiriamas kūrybos džiaugsmas.

Dailės terapijos užsiėmimai paaugliams orientuoti į kūrybiškumo, problemų sprendimo, emocinio intelekto, bet ne konkrečių dailės įgūdžių ugdymą. Dailės terapija nėra skirta išmokyti vaikus „gražiai“ ir „tinkamai“ piešti, čia svarbiausias yra procesas, o ne rezultatas.

Užsiėmimų metu vaikai lavina kūrybiškumą, mokosi modeliuoti, ugdo pasitikėjimą savimi. Vaikai yra supažindinami su pačiomis įvairiausiomis (tradicinėmis ir netradicinėmis) dailės technikomis bei priemonėmis – turi plačių galimybių eksperimentuoti, tyrinėti, išreikšti save…
Tai – neapsakoma laisvė, laisvė kurti, veikti, reikštis.

Dailės terapijos metu pasitelkiant įvairias kūrybinio darbo metodikas (molis, smėlis, akvarelė, guašas, pieštukai, pastelės ir t.t.) yra siekiama:
• Ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi;
• Skatinti juos atpažinti kylančias emocijas, išreikšti ir išveikti jas;
• Ugdyti vaikų bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius;
• Mokyti analizuoti ir spręsti kylančius konfliktus.

Užsiėmimų vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, dailės pedagogė, dailės terapijos praktikė, baigusi specialiąją programą Lietuvoje „Dailės terapijos metodų taikymo galimybės“ ir Maskvos pozityviųjų technologijų ir konsultavimo institute pabaigusi kvalifikacijos kėlimo programą „Meno terapijos metodai psichologinio konsultavimo, socialinio darbo ir sveikatos priežiūros srityse“ . Taip pat – šios kvalifikacijos kėlimo programos organizatorė Lietuvoje. Dainora jau 14 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ “Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu bei asmeniniu augimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota “Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, savo darbe naudojanti projektyvią psichologinę metodiką – metaforines asociatyvines kortas (šios metodikos mokėsi pas pirmtaką, OH kortų serijos leidėją, psichoterapeutą Moritz Egetmeyer (Vokietija)). Dainora – taip pat Lietuvos Meno terapijos asociacijos narė, Vilniaus Geštalt terapijos instituto studentė.

Grupės dydis: 8 – 10 dalyviai.
Siekiant sukurti saugią ir jaukią atmosferą – renkama uždara dalyvių grupė, t.y. užsiėmimai – ne vienkartiniai, bet tęstiniai.

Užsiėmimai yra planuojami kas antrą savaitę – du kartus per mėnesį: antradienio arba trečiadienio popietėmis (15.30 – 17.00 val.) – užsiėmimų savaitės dieną ir laiką dar galėsime derinti ir koreguoti kartu su užsiregistravusiais.

Kaina: 13 Eur /1užs.
Registracija vyksta el.p.: [email protected]
Tel. pasiteirauti 868444109 (Dainora)

https://www.facebook.com/events/163450164216097
www.pazinimassaviraiska.lt

DAUGIAU