Dailės terapinis aspektas – gydantis piešimo procesas

Dailės terapinis aspektas – gydantis piešimo procesas

Seminaro – praktikumo metu turėsite puikią galimybę ne tik sužinoti dailės terapijos metodų galimybes, bet ir patys praktiškai pajusite jų naudą. Vyks paskaitos bei praktinė – patyriminė dalis, t.y. dailės terapijos užsiėmimai. Dailės terapijos metodai nereikalauja jokių specialių meninių sugebėjimų – svarbus pats kūrybinis procesas. Taip pat Jūs susipažinsite su dailės priemonėmis, kūrybiniais būdais ir dailės terapijos metodais, kurių pagalba galime ne tik kartu smagiai leisti laiką su savo vaikais, bet tuo pačiu geriau juos pažinti, padėti jiems intelektualiai augti, saugiai išlieti negatyvius jausmus ir emocijas.

Seminaro planas:
13.30 – 15.00 val. Paskaita ir praktinis užsiėmimas: „Dailės terapijos sąvoka. Dailės saviraiškos ir dailės terapijos metodų įtaka fizinei, psichinei ir dvasinei sveikatai”
15.00 – 15.30 val. Užkandžių/arbatos/kavos pertrauka
15.30 – 17.30 val. Paskaita ir praktiniai užsiėmimai: „Piešinys kaip vidinio pasaulio veidrodis”:
• Emociniai vaikų ypatumai. Kokias emocines problemas atskleidžia ir ką mums parodo formalieji piešimo būdai (ką išduoda linija ir spaudimo jėga, piešinių dydis, jų išdėstymas lape, piešinio detalizavimo ir kruopštumo lygis, brūkšniavimas ir kt.)
• Diagnostiniai piešinių testai ir galimi pavojai diagnozuojant vaikus pagal jų piešinius.
• Kūrybinė aplinka ir kūrybinis terapinis procesas namuose ar net darželyje. Kaip tai įmanoma?
• Agresyvių, liūdnų, nerimaujančių, nedrąsių vaikų piešinių ypatumai bei galima elgesio korekcija dailės terapijos metodų pagalba.
17.30 – 18.00 val. Užkandžių/arbatos/kavos pertrauka
18.00 – 19.00 val. Paskaita/diskusija/praktiniai patarimai: Socialinė ir emocinė parama vaikui taikant dailės terapijos metodus. Pavyzdžiai, praktiniai patarimai ir metodinės rekomendacijos.

Seminaro vadovė: Dainora Skrabulienė – edukologė, dailės didaktikos specialistė, pedagogė, baigusi specialiuosius dailės terapijos metodų taikymo kursus. Dainora jau 12 metų dirba pedagoginį darbą, veda dailės saviraiškos ir dailės terapijos užsiėmimus vaikams bei suaugusiems. Taip pat – viena iš VšĮ „Savęs pažinimo ir saviraiškos studijos” įkūrėjų, nuolat besidominti savęs pažinimu, visas įgytas žinias praktiškai taikanti savo darbe ir asmeniniame gyvenime. Dainora – sertifikuota „Eneagramos” (unikalaus savęs ir kitų pažinimo metodo) meistrė, Lietuvos Meno terapijos asociacijos narė.

Išduodami dalyvių pažymėjimai!
Grupės dydis – tik iki 12 dalyvių.

Registracija vyksta el.p.: [email protected]
Registracija patvirtinama gavus avansinį (20 Eur) mokėjimą.

Seminaro kaina: 60 Eur – įskaičiuotos visos seminarų metu reikiamos priemonės bei kavos/arbatos/užkandžių pertraukos.

Tel. pasiteirauti: 868444109

Vytenio g. 10, Vilnius (atskiras įėjimas iš kiemo pusės)

www.pazinimassaviraiska.lt

https://www.facebook.com/events/1629191690677471/

 

DAUGIAU