Dainų šventė jau liepą!

Dainų šventė jau liepą!

 

Dainų, šokių ir nepamirštamų įspūdžių žadanti Dainų šventė – jau liepą!

  

Visam gyvenimui liekantis tūkstantinės minios atliekamos dainos įspūdis, melodijos, be kurių neįsivaizduojami svarbiausi tautos ir kiekvieno iš mūsų gyvenimo įvykiai, tūkstančių šokėjų sinchroniškai atliekami šokiai ir kompozicijos didžiulėje stadiono scenoje, pavakario Vilnių užliejantys pučiamųjų instrumentų orkestrų garsai. Visa tai ir dar daugiau po ketverių metų pertraukos siūlo patirti Lietuvos dainų šventė. Jai kruopščiai rengiasi per 37 tūkstančiai atlikėjų iš visos Lietuvos ir dešimties pasaulio šalių.

 

Liepos 2-6 d. Vilniaus gatves dainomis ir klegesiu užliesianti Dainų šventė pasiūlys net dvylika renginių.

 

„Čia – mano namai” – šie žodžiai Vilniuje nuskambės iš visų šalies kampelių, tolimiausių pasaulio kraštų į Lietuvos širdį kelioms dienoms susibūrusių kraštiečių lūpų. Keliasdešimt tūkstančių mažų ir didelių, jaunų ir senų, kasdien lydymų dainos, šokio, muzikos, papročių ir protėvių stiprybės, sostinės gyventojams ir svečiams pristatys lietuvišką dainą, šokį, ansamblių, pučiamųjų instrumentų orkestrų, kanklių muzikos programas, pakvies susipažinti su liaudies meistrų kūryba.

 

Tradicinę šventės programą papildys keletas naujovių: vaikų tradicinių amatų miestelis, specialiai šiai šventei atkurtų baltų genčių kostiumų pristatymas ir Teatro diena, skirta lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir Teatro metams.

 

Be to, organizatoriai finalinę Dainų dieną – liepos 6-ąją – skelbs Tautinio kostiumo diena ir, pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo detale, kvies stebėti šventės dalyvių eitynių, kartu Vingio parke kartu dainuoti gražiausių lietuviškų dainų, o renginio finale kartu su viso pasaulio lietuviais giedoti „Tautišką giesmę”. 

Šiais metais jau devynioliktą kartą rengiama Dainų šventė minės 90-ies metų jubiliejų – specialus šiaip progai skirtas renginys visų lauks birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje.

 

Dauguma Dainų šventės renginių bus nemokami, o bilietus į Ansamblių vakaro, Pučiamųjų orkestrų koncerto, Šokių dienos ir Dainų dienos renginius jau galima įsigyti „Ticketpro” kasose ir internetu. Į Dainų dienos renginį bilietai parduodami tik į sėdimas vietas. Vėliau bus pradėta prekyba bilietais ir į Baltų genčių kostiumų pristatymą. Bilietai į Dainų šventės renginius kainuoja nuo 20 litų.

 

Lietuvos dainų šventė – tai svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas šalies kartas, tautas bei visus žmones, garsinantis Lietuvos vardą pasaulyje, kviečiantis būti drauge su tūkstančiais savo Tėvyne besididžiuojančių žmonių, kasdien tariančių: „Čia – mano namai”.

 

Bilietai į Dainų šventės renginius: http://www.ticketpro.lt/jnp/dainu2014/index.html

 

2014 m. Lietuvos dainų šventės programa:

  

Kaune

Birželio 28 d.

18 val. Dainų diena. Dainų šventės 90-mečio minėjimas Dainų slėnyje

 

Vilniuje

Liepos 2 d.

21 val. Dainų šventės atidarymo koncertas „Dainos namai” Katedros aikštėje

 

Liepos 3 d.

14 val. Vaikų tradicinių amatų miestelio atidarymas prie Valdovų rūmų

16 val. Liaudies meno parodos atidarymas Taikomosios dailės muziejuje

22 val. Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio” Kalnų parke

 

Liepos 4 d.

10-23 val. Folkloro diena „Laimužės lemta” Bernardinų sode, pilių teritorijoje

18 val. Kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės” Šv. Jonų bažnyčioje

19 val. Koncertas-vakaronė  Katedros aikštėje

22 val. Baltų genčių kostiumų pristatymas Valdovų rūmų kieme

 

Liepos 5 d.

12 val. Teatro diena „Dyvų dyvai” Bernardinų sode, pilių teritorijoje

17 val. Teatro dienos finalas „Jau saulelė…” Katedros aikštėje

17 val. Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra” Kalnų parke

21 val. Šokių diena „Sodauto” Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)

 

Liepos 6 d.

15 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką

18 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai” Vingio parke

 

 

Daugiau informacijos apie Dainų šventę: www.dainusvente.lt.

 

DAUGIAU