Dainuojamoji poezija

Dainuojamoji poezija

VšĮ „Deimantų piramidė” rugsėjo 29d. vakarą kviečia praleisti kartu su bardu, dainuojamosios poezijos atlikėju, Povilu Girdeniu.

  

Bardas. Muzikinę karjerą pradėjęs vaikytėje, dainuodamas “pionierių” chore, grojo birbyne dainų ir šokių ansamblyje “Ugnelė”. Bedainuodamas, beraliuodamas, susižavėjo taip vadinama „estradine muzika”, o vaikystei besibaigiant – tais laikais pačiu baisiausiu žanru – roku. Birbynės raliavimą iškeitęs į gitaros brazdinimą, būdamas gerai besimokančiu ir gerai (kartais – patenkinamai) besielgiančiu mokiniu, atliko pirmuosius dainų kūrimo bandymus. Pirmą pakankamai brandžią (iki šiol koncertuose skambančią) dainą, pagal tragiško likimo ir šviesios atminties poeto Rimo Buroko eiles, sukūrė tarnaudamas tuometinėje „nenugalimojoje, raudonojoje” armijoje.

   Ilgus metus grojo gitara, bosine gitara, kontrabosu įvairiausiose bliuzo ir roko grupėse, tačiau vėliau, pavargęs nuo decibelų pertekliaus ir kolektyvinio kūrybinio proceso minusų, ištarė „Tylų sudie” buvusiems kolegoms – bliuzmenams bei rokenrolininkams ir ėmėsi žanro, kurį dažnokai vadiname „autorine daina”, o dar dažniau – “dainuojamąja poezija”.

Jau ne vienerius, ne dvejus, ne trejus  ir netgi ne ketverius metus koncertuoja muzikos klubuose, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. Yra sukūręs daugybę dainų pagal savo paties, poetų Aido Marčėno, Rimo Buroko, Josifo Brodskio eiles, žemaitiškų dainų pagal savo tėvo Alekso Girdenio parašytus eilėraščius.

Aktyviai dalyvauja asociacijos „Bardų klubas” veikloje, projekto „Bardų žygis per Lietuvą” meno vadovas.

Gyvos muzikos klubas “AULA Blues club”
Pilies g.11, Vilnius
Tel. (8 5) 2687173
Email. info@bluesclub.lt
http://www.bluesclub.lt/

DAUGIAU