Dainuojamosios poezijos festivalis Gargžduose

Dainuojamosios poezijos festivalis Gargžduose

Lapkričio 18 – gruodžio 3 dienomis Gargždų kultūros centre vyks IV dainuojamosios poezijos festivalis ,,Skambant gitarai”. Maloniai kviečiame dalyvauti festivalio renginiuose kuriuose galėsite pasiklaustyti  atlikėjų Aistės Smilgevičiūtės, Roko Radzevičiaus, Domanto Razausko, Jono Baltoko bei kitų  bardų atliekamos muzikos.
Gargžduose – dainuojamosios poezijos festivalis

Į Gargždų kultūros centrą sugrįžta dainuojamosios poezijos festivalis „Skambant gitarai -4″. Šiemet renginys prasidės lapkričio 18 d., o baigiamieji akordai nuskambės gruodžio 3 d.

Visoje šalyje vis labiau populiarėjantis bardų judėjimas į gargždiškių gyvenimą įsilies siekdamas jį praturtinti poetiniu žodžiu ir muzika. Taip pat festivalio metu įvyks Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso Vakarų Lietuvos regiono atrankos turas.
Festivalį atidarys bardo Domanto Razausko kūrybos vakaras. Šis jaunas, perspektyvus ir jau puikiai pažįstamas dainų autorius ir atlikėjas laikosi principo „daryti savo”. Apie savo veiklą jis sako: „Labai džiaugiuosi ir net didžiuojuosi tuo, kad kuriu, kas man pačiam įdomu, o kūryba nesibaigia dainos parašymu – ji tęsiasi ir scenoje”.

Vilniuje gimęs ir užaugęs Domantas gitarą į rankas paėmė būdamas dar vaikas. Nuo to karto ji tapo pagrindiniu saviraiškos įrankiu. 2008 m. tarptautiniame dainuojamosios poezijos festivalyje „TAI-AŠ” D. Razauskui buvo skirtas aukštas įvertinimas – įteikta maestro Vytauto Kernagio vardo gitara.

Šiųmečio festivalio „Skambant gitarai” edukacinis aspektas – lapkričio 20 d. įvyksiantis jaunųjų „Gitaromanų” pasirodymas-konkursas. Lietuvos mokinių dainuojamosios poezijos konkurso Vakarų Lietuvos regiono atranka organizuojama kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Šv. Kristoforo gimnazija. Tikimasi sulaukti jaunųjų atlikėjų iš Klaipėdos, Telšių, Tauragės apskričių. Konkurso atrankai vadovaus teatro ir kino aktorius, pedagogas, dainuojamosios poezijos koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis.

Lapkričio 25 d. gargždiškius į akustinį koncertą pakvies Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius. Daugžodžiauti pristatant šį duetą nebereikia. Aistė yra grupės „Skylė” solistė, o Rokas šios grupės įkūrėjas, dainų autorius ir atlikėjas. Judviejų koncerte skambės dainos iš albumų „Sapnų trofėjai”, „Povandeninės kronikos”, „Babilonas”, „Lukiškių pieva”, duetai iš roko operos „Jūratė ir Kastytis”, keletas dainų ir iš naujausios programos „Broliai”, skirtos Lietuvos laisvės kovotojams.

Šiemet festivalyje dalyvaus ir vos prieš dvejus metus susibūrusi, bet sparčiai populiarėjanti grupė „Liūdni slibinai”. Jų koncertas numatytas lapkričio 27 d. Save grupė pristato: muzikinėje erdvėje nepripažintas mitologinis darinys arba tiesiog jaunų aktorių grupelė, pasižyminti lyties, ūgio bei muzikinių nuotaikų įvairove. Atlikėjų užgaunamų klavišų, stygų bei visokių barškančių daiktų pagalba tyla virsta muzika, o žodis tampa kūnu.

Gargžduose tris savaites truksianti bardų šventė pasibaigs visa apibendrinančiais naktiniais poezijos skaitymais, dainuojamosios poezijos ir gitaros muzikos mėgėjų pasirodymais gruodžio 3 d.

Koncerte be kitų dainuojamosios poezijos atlikėjų pasirodys puikiai visiems žinomas bardas Jonas Baltokas.

Prieš ketverius metus Kristinos Gadeikytės sumanytas festivalis „Skambant gitarai” dabar kitos šeimininkės rankose. Festivalio vadovė Šarūnė Petruškevičienė sako, jog pagrindinis renginio tikslas – propaguoti dainuojamosios poezijos žanrą visuomenės tarpe, ir ypač jaunimo. Taip pat siekti, kad atsirastų kuo daugiau muzikuojančių asmenų – tiesiog laisvalaikiu grojančių ir dainuojančių. Dainuojamoji poezija taipogi puikus būdas geriau susipažinti su lietuvių poezija, per ją ir muziką išreikšti save.

PROGRAMA:

Lapkričio 18d. 18 val. Domanto Razausko kūrybos vakaras

Lapkričio 20d. 11 val.Jaunųjų gitaromanų pasirodymas. Respublikinio mokinių dainuojamosios poezijos konkurso vakarų Lietuvos regiono atrankos turas.

Lapkričio 25d. 18 val.Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus akustinis koncertas.

Lapkričio 27d. 18 val.Grupės “Liūdni slibinai” koncertas.    

DAUGIAU