Daivos Ložytės „Jausenos“

Daivos Ložytės „Jausenos“

Keramikos muziejuje, Rotušės a. 15, Kaune

Keramikės Daivos Ložytės skulptūrinių kompozicijų paroda „Jausenos“.

Jausmai ir būsenos – nuolatinis keramikės D. Ložytės kūrybos šaltinis. Dvylikos skulptūrinių kompozicijų cikle „Jausenos“ ji toliau plėtoja pagrindines savo kūrybos temas, tokias kaip žmogus, jo pojūčiai, būsenos, nuotaikos, vidinis pasaulis. Todėl menininkės kūriniai spinduliuoja jaukumą, leidžia pasiduoti nuotaikai, kurią skleidžia figūrų pozos, plastika, paviršių faktūros, dekoras, subtilių tonų glazūrų spalvos ir už jų slypinti kūrėjos dvasia.

Skulptūros yra tarsi indai, į kuriuos galima ką nors įdėti, paslėpti, ar kuo nors pripildyti. „Bučinys“, „Drovumas“, „Kuždesys“, „Pilnatvė“, „Artumas“ – tokie jų pavadinimai, tokių jausmų jie sklidini. Vientisi figūrų kūnai ir dekoras, žemės spalvų tonai veikia žiūrovo jusles. Skulptūras norisi paliesti, apglėbti delnais ir saugoti, kaip dvasines vertybes, ypatingas pajautas ir potyrius.

„Jausenos“ – tai trečiasis dailininkės darbų ciklas, pasižymintis grynesne, taupesne menine kalba, pabrėžiantis tai, kas svarbiausia ir paveikiausia (pirmieji ciklai „Lėlės“ ir „Monos“ buvo gausūs detalių, spalvų, raštų).

Kalbėdama apie kūrybos procesą, D. Ložytė džiaugėsi, jog paskutinysis etapas – darbo įkūnijimas vyko lengvai: „Kai ateina laikas subrendusiai, išnešiotai minčiai gimti – tai įvyksta be kančios, lyg upė tekėtų – laisvai ir palaimingai“.

Paroda veiks: 2014 12 05–2015 01 11

DAUGIAU