„Debesuota su pragiedruliais“

„Debesuota su pragiedruliais“

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

 Almyros Weigel (Vokietija-Lietuva) personalinė paroda Debesuota su pragiedruliais“.

Rugpjūčio 8 d., penktadienį, 17 val. vyks performansas Užslėpto praregimumas, bendras projektas su Kauno šokio teatru Aura“.

A. Weigel (g. 1964) – šiuolaikinio meno kūrėja, plataus akiračio menininkė, kūryboje besigilinanti tiek į šiandienos pasaulio problemas, tiek ir į tradicijų, atminties, įpročių vaidmenį individo gyvenime.

Projektą sudaro dvi dalys. Pirmoji – A. Weigel objektų ir instaliacijų paroda „Debesuota su pragiedruliais”. Netikėti plastiniai ir erdviniai sprendimai, lietuviškų ir vokiškų laikraščių medžiaga (kaip popierius ir informacija) turėtų sujudinti žiūrovo mintis. Juo labiau, kad milžiniško dydžio A. Weigel instaliacija bus interaktyvi.

Antroji dalis prasidės savaitės trukmės kūrybine laboratorija, dalyvaujant lankytojams, projekto autorei A. Weigel ir Kauno šokio teatro „Aura” šokėjams. Atėjusieji į parodą galės stebėti kūrybos procesus. Žiūrovai prašomi sunešti savo nereikalingus megztus drabužius, kurie bus pritaikyti instaliacijoje.

A. Weigel priklauso ratui kūrybingųjų menininkių (Laima Oržekauskienė, Vita Gelūnienė ir kt.), XXI a. pradžioje atvedusių Lietuvos profesionaliąją tekstilę į kūrybinį pakilimą ir tarptautinį pripažinimą. A. Weigel asmeninis įnašas – autorinės technikos, netekstilinių medžiagų naudojimas, konceptualūs tekstilinės prigimties objektai moteriškumo ir emancipacijos temomis. Maždaug nuo 2010 metų menininkė perėjo prie komunikacijos problematikos tyrinėjimo. Komunikacijos, arba žmogaus ir pasaulio ryšio tarp Lietuvos ir Vokietijos migruojančiai menininkei yra nemažiau svarbus už ankstesniojo etapo pagrindinę idėją – moters identiteto paieškas.  

Paroda veiks: 2014 07 10-2014 08 24

DAUGIAU