Dedikacija kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui

Dedikacija kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui

Kultūrinė programa „Pėdink į Girulius” kviečia.
Liepos 6 d. 18 val. Girulių bibliotekoje – bendruomenės namuose (Šlaito g. 10A) dedikacija kunigaikščiui Mykolui Kleopui Oginskiui „Sugrįžimas į Tėvynę”. Muzikinis dvaro salonas: M. K.Oginskio laiškai, memuarų, autobiografijų, knygų „Atsiminimai”, „Laiškai apie muziką” fragmentai, romansai ir kūriniai fortepijonui.
Dalyvauja: Giedrė Zeicaitė, dainininkė, tarptautinių konkursų laureatė, Vaiva Purlytė, pianistė, tarptautinių konkursų laureatė, Virginija Kochanskytė, aktorė, renginių režisierė.

Režisūrinis vakaro sprendimas – romantiškas, vaidybinis, emocionalus, žaismingas – atspindi XIX amžiuje madingo muzikinio – literatūrinio dvaro meno salono nuotaikas. 

Trys žavios moterys ilgisi talentingo menininko – skambina jo kūrinius, dainuoja romansus, kalbasi apie jo gyvenimą, kūrybą, pasakoja jo gyvenimo legendas, šmaikštauja.

Per kompozitoriaus muzikinę kūrybą, literatūrinį palikimą, jo biografijos faktus skleidžiasi fantastiškai įdomi kunigaikščio gyvenimo kelionė – jo svajonės, meilė, troškimai, kovos, sunkūs išbandymai, dramatiški patyrimai, emigracijos skaudi patirtis, gyvenimo apmąstymai.

„Jei ne tragiškas mano tėvynės ir tautos likimas, būčiau tapęs kompozitoriumi” – artėjant gyvenimo saulėlydžiui, karčiai apgailestaudamas yra išsitaręs kompozitorius M. K.Oginskis.

Kunigaikščiui, abiejų Tautų Respublikos valstybiniam veikėjui, diplomatui, politikui, vienam iš 1794 metų sukilimo vadų, Vilniaus universiteto garbės nariui pasaulinę šlovę atnešė polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne”. Ir jau daugiau kaip du šimtus metų per bekraštes įvykių erdves keliauja ir smelkiasi į klausytojų širdis Tėvynės ilgesio melodijos…

Projektą „Kultūros edukacija pajūryje vaikams ir suaugusiems” finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

DAUGIAU