Dezdemona

Dezdemona

Vilniaus festivalio užsakymu

Anatolijus Šenderovas (g. 1945)

DEZDEMONA

2 v. baletas

Choreografas Kirill Simonov (Rusija)
Muzikinis vadovas ir dirigentas Robertas Šervenikas
Scenografas Emil Kapeliuš (Rusija)
Kostiumų dailininkė Stefanija Chanalda Graurogkaitė

Šiuolaikiškas, emocionalus ir intelektualus spektaklis, sukurtas jauno choreografo Kirillo Simonovo ir kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo, jau trečiasis Vilniaus festivalio užsakymu pastatytas nacionalinis veikalas. A. Šenderovo muzika, įkvėpta Shakespeare’o dramos aistrų, spalvinga, bet taupia instrumentuote kuria mistinę spektaklio atmosferą, vyksmą apgaubia paslapties šydu, baletui suteikia ypatingo šarmo.

Laisvai interpretuodamas populiarią įvairiausiomis teatro priemonėmis jau keletą šimtų metų perteikiamą Williamo Shakespeare tragediją, jaunas choreografas sutiko su kompozitoriaus A. Šenderovo ir naujojo baleto prodiuserių sumanymu spektaklyje visų pirma akcentuoti Dezdemonos paveikslą – juo labiau kad nacionalinė baleto trupė turi kaip niekas kitas tinkamą kandidatūrą šiam vaidmeniui – primabaleriną Eglę Špokaitę
Spektaklį traktuodamas kaip sapną, choreografas ir režisierius jį konstruoja kaip plastiškai intensyvių, tačiau siužetiniais ir prasminiais ryšiais nebūtinai susijusių epizodų kaleidoskopą. Tai jau pažįstamas šiuolaikinio baleto dramaturgijos sprendimas, šiuo atveju save visiškai pateisinęs ir padėjęs sukurti patrauklų dviejų dalių choreografinį reginį.

„Po pirmosios jo premjeros galima prognozuoti sėkmingą tolesnį baleto gyvenimą. Baleto trupės repertuare šis kūrinys užims reikšmingą vietą kaip savitas, šiuolaikiškas, emocionalus ir intelektualus spektaklis, kuriame nenuslystama į kraštutinumus” (Živilė Ramoškaitė.” Lietuvos rytas, 2005.05.24).

Kompozitorius Anatolijus Šenderovo baletas „Dezdemona” pripažintas geriausiu Metų muzikos kūriniu LT-2005 sceninių kūrinių kategorijoje.

Premjera 2005 m. gegužės 22 d.

Spektaklio trukmė 2 val.

DAUGIAU