Diena su auksakaliais: vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai

Diena su auksakaliais: vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai

Š.m. spalio 15 dieną Kultūros fabrike vyks vienos dienos renginys, kurį pristato Klaipėdos krašto auksakalių cechas (KKAC) – „Diena su auksakaliais: vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai”. Renginio metu šeši KKAC nariai – Arūnas Krutkevičius, Dainius Stončius, Danielius Šimkus, Linas Jakumas, Rimantas Limba ir Viktoras Sitalo – pasakos ir rodys, kas yra geri vestuviniai ir sužadėtuvių žiedai.

Gamintis ar pirkti? Kuo skiriasi briliantai nuo deimantų? Kokie yra gamybos terminai ir kainos? Kokias garantijas suteikia auksakaliai savo gaminiams? Kokie turėtų būti svajonių žiedai? Į visus šiuos klausimus mielai atsakys patyrę auksakaliai, kurie renginio metu jaukiai įsikurs Kultūros fabriko I-ojo aukšto vestibiulyje.

„Dienos su auksakaliais tikslas – suteikti kuo daugiau praktinės informacijos būsimiesiems jaunavedžiams, jų tėveliams ir tiesiog besidomintiems rankų darbo juvelyrika,” – pasakoja Klaipėdos krašto auksakalių cecho pirmininkas Viktoras Sitalo: „Yra keli niuansai, kurių žinojimas labai palengvins svajonių žiedų paieškas ir leis įsigyti kokybiškus ir ilgaamžius vestuvinius žiedus ar bet kokį kitą juvelyrinį dirbinį”.

Renginyje dalyvaujantys auksakaliai kiekvienas išsiskiria savo autoriniu braižu. Arūnas Krutkevičius, ko gero, pirmasis ir vienas iš ne daugelio Vakarų Lietuvos juvelyrų sėkmingai dirbančių su sudetingąja japonų Mokume Gane metalo apdirbimo technika. Jaunosios kartos atstovas – Danielius Šimkus – mėgsta organiškos faktūros ir techniškų detalių sąjungą, žiedus „su paslaptimi”, kaip antai vos plika akimi matomais savininkui svarbiais simboliais ar mažyčiais akmenėliais, paslėptais žiedų briaunose.  Rimanto Limbos įmonė pasižymi dideliais techniniais pajėgumais ir galimybe sumodeliuoti ir pagaminti praktiškai bet kokio dizaino papuošalą. Dainiaus Stončiaus, savo laiku tapusio jauniausiu Klaipėdoje dirbusiu juvelyru, darbai išsiskiria meistriška klasikos ir modernumo simbioze.

„Renginio metu demonstruosime savo gaminamų žiedų pavyzdžius, rodysime gyvai, kaip gimsta vestuviniai žiedai, atsakinėsime į lankytojų klausimus,” – pasakoja KKAC narys kretingiškis auksakalys Linas Jakumas: „Be to, atvykę į renginį visi lankytojai galės sudalyvauti loterijoje ir laimėti € 250 vertės dovanų kuponą vestuvinių žiedų arba sužadėtuvių žiedo gamybos kainai apmokėti. Tai bus betarpiškas šiltas bendravimas, kurio metu lankytojai sužinos daug naujo ir naudingo apie visą gyvenimą juos lydėsiančius papuošalus – vestuvinius žiedus “.

Lankytojai maloniai kviečiami praleisti Dieną su auksakaliais spalio 15 d. (šeštadienį) nuo 11.00 iki 19.00 val. Kultūros fabriko I-ojo aukšto vestibiulyje (Bangų g. 5A). Renginys nemokamas. Daugiau informacijos teirautis tel. 8650 309 03 arba el.paštu [email protected]

DAUGIAU