Dima Tkačenko

Dima Tkačenko

2017 m. balandžio 12 d. 19 val.

I dalis

Johann Sebastian Bach · Sonata smuikui nr. 1 g-moll
Adagio
Fuga
Siciliana
Presto

Johann Sebastian Bach · Sonata smuikui nr. 2 a-moll
Grave
Fuga
Andante
Allegro

II dalis

Johann Sebastian Bach · Sonata smuikui nr. 3 C-dur
Adagio
Fuga
Largo
Allegro assai

Johann Sebastian Bach · Partita smuikui nr. 2 d-moll
Allemande (Alemanda)
Courante (Kurantė)
Sarabande (Sarabanda)
Gigue (Žiga)
Chaconne (Čakona)

Dima Tkačenko

„Jo nevaldomų aistrų artikuliacija išties atima žadą. Jis demonstravo tembrinę įvairovę ir kerintį lyrizmą“, – taip po koncerto Londone apie šį Ukrainoje gimusį smuikininką rašė vienas solidžiausių Jungtinės Karalystės dienraščių „The Times“.
Dima Tkačenko nuo ankstyvos vaikystės mokėsi skambinti pianinu ir griežti smuiku. Baigęs muzikos studijas Kijeve, jis sulaukė kvietimo tobulintis Gildholo muzikos ir teatro akademijoje Londone, kur stažavosi ir dirbo visą dešimtmetį – nuo 1998 iki 2008 metų. Tuo metu jis laimėjo apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose Danijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje, aktyviai gastroliavo po visą pasaulį – nuo Lietuvos iki Čilės.
Atlikėjas yra išbandęs įvairiausių epochų bei stilistikos repertuarą – nuo J. S. Bacho ir A. Vivaldi iki L. van Beethoveno ir A. Schönbergo.
Jis yra vienas iš Londone vykstančio B. Britteno vardo tarptautinio smuikininkų konkurso įkūrėjų ir dabartinis jo meno vadovas.
Šių metų pradžioje smuikininkas surengė 20 pasirodymų kartu su Ukrainos nacionaliniu simfoniniu orkestru: įvairiuose Jungtinių Valstijų ir Kanados miestuose buvo atliekami Piotro Čaikovskio ir šiuolaikinio ukrainiečių kompozitoriaus Jevhenio Stankovičiaus koncertai smuikui ir orkestrui nr. 2.
Renginio nuoroda: http://www.vaidilosklasika.lt

DAUGIAU