„Dingęs Kaunas: gubernijos centro spindesys ir skurdas“

„Dingęs Kaunas: gubernijos centro spindesys ir skurdas“

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

rugsėjo 10 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į istoriko Arvydo Pakštalio paskaitą „Dingęs Kaunas: gubernijos centro spindesys ir skurdas”.

1843 m. Kaunui tapus gubernijos centru miesto veidas priverstinai pradėjo keistis. Tačiau carinės valdžios primetami norai ir miesto tvarkymo sprendimai dažnai kirtosi su vietinės valdžios galimybėmis. Propagandinis gubernijos centro spindesys sunkiai stelbė provincijos miesto skurdą. Kaip ir kuo Kaunas bei kauniečiai gyveno XIX a. antroje pusėje, pasitelkęs to meto ikonografiją, pasakos istorikas A. Pakštalis.

Paskaitoje sužinosite, kur pagal pradinį projektą turėjo būti dabartinė Laisvės alėja, kaip privačios turtingų miestiečių iniciatyvos buvo susiję su viešųjų erdvių Kaune atsiradimu, kuo Kaunas sudomino tolimąją Australiją. Klausantis apie to meto kauniečių kultūrinius ir socialinius gyvenimo aspektus, išgirsite kuo garlaivių kapitonai viliodavo savo keleivius, kaip dviračiai buvo susiję su muzikos instrumentais, kaip lietuvių kalba nugalėjo cholerą, ar teatras buvo svarbiau už bufetą ir kaip kūrėsi raudonųjų žibintų kvartalas Kaune bei kitų intriguojančių istorijų.

Paskaita yra Istorinės Prezidentūros vykdomo projekto „Dalyvaujančiųjų muziejaus principų diegimas: paroda kaip bendravimo platforma”, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, dalis.

DAUGIAU