free Dingęs paveldas Klaipėdoje

Dingęs paveldas Klaipėdoje

Rugsėjo 15–16 d. Jaunimo skyrius (Tilžės g. 9), prisidėdamas prie Europos paveldo dienų renginių Klaipėdoje, pristato naują projektą jaunimui „DINGĘS PAVELDAS“ (iš dalies finansuoja Kultūros paveldo departamentas). „Grąžinti miestui ir kraštui atmintį, kad nebūtume mankurtai, žinotume savo vertę ir didybę – svarbiausias mūsų uždavinys“, – yra sakęs istorikas, leidyklos „Libra Memelensis“ vadovas Kęstutis Demereckas. Jis ir pradės šį projektą rugsėjo 15 d. 15 val. paskaita „Dingęs paveldas Klaipėdos istorinėje raidoje“ ir iš karto po paskaitos pakvies į ekskursiją „Dingusių objektų pėdsakais“. Rugsėjo 16 d. 16 val. dalyvių laukia baras „Pupelė“, klubai „Prieplauka“, „Pas Albertą“, „mėnuliukai“, „skinkiemis“ ir dar keletas primirštų, bet kadaise buvusių labai svarbių jaunimui vietų, į kurias nuves sociologo Liutauro Kraniausko paskaita ir ekskursija „Kur dingo Klaipėdos pankai ir metalistai?“, skirta supažindinti ir prisiminti 1985–2005 m. jaunimo subkultūras ir jų erdves.

Tam, kad mylėtum – turi pažinti. Tik pažinus, atrandi tai, kas suprantama ne iš pirmo žvilgsnio. Ir visai nebūtinai tai turi būti žmogus. Mylėti galima ir savo miestą. Deja, dažniausiai tai suprantame, kai tenka jį palikti. Galbūt įsimylėkime jį dabar? Išgirskime, koks jis buvo iki mūsų, pamatykime kaip jis keitėsi, kokios buvo jo gatvės, namai, žmonės. Juk įdomu būtų sužinoti kur tėvai slapta leido savo laisvalaikį, ar buvo klubai, kuriuose jie rinkdavosi pasilinksminti?

Projektas tęsis ir spalio mėnesį. Savo turimomis žiniomis apie sunykusį ar benykstantį Klaipėdos nekilnojamąjį kultūros paveldą pasidalins prof. dr. Vygantas Vareikis.

DAUGIAU