Diskusija su V.Blinkevičiūte apie ES piliečių teises

Diskusija su V.Blinkevičiūte apie ES piliečių teises

Rugsėjo 20 dieną, penktadienį, 14 val., Druskininkų savivaldybės viešosios bibliotekos skaitykloje (V. Kudirkos g. 13, Druskininkai) su druskininkiečiais susitiks Europos Parlamento (EP) narė Vilija Blinkevičiūtė. Susitikimo metu EP narė su piliečiais diskutuos apie Europos Sąjungos (ES) piliečių teises, kvies piliečius pasidalinti savo mintimis, svajonėmis, pasiūlymais.

Druskininkuose organizuojama diskusija yra paskutinis projekto „Ir atostogaudamas būk aktyvus europietis: ar tikrai žinai savo teises?“, informuojančio apie ES piliečių teises, renginys. Palangoje ir Druskininkuose rugpjūtį vyko ES piliečių teisių mugės, kuriose Lietuvos gyventojai galėjo daugiau sužinoti apie savo, kaip ES piliečių, teises bei jas ginančias institucijas. Palangos viešojoje bibliotekoje buvo surengtas susitikimas su EP nariu Justu Vincu Paleckiu. Jame piliečiai ne tik klausėsi europarlamentaro įžvalgų apie ES dabartį ir ateitį, bet ir išsakė savo lūkesčius.

Europos Komisijai 2013-uosius paskelbus Europos piliečių metais, panašios diskusijos ir kitokio pobūdžio informaciniai renginiai ES piliečių teisių tema organizuojami visoje ES. Jų metu siekiama priminti pagrindines ES piliečių teises, kuriomis nevaržomai gali naudotis kiekvienas ES pilietis: teisę laisvai judėti ir gyventi visoje ES, balsuoti ir kandidatuoti savivaldos ir EP rinkimuose, teisę į konsulinę apsaugą, į tinkamą ES institucijų veiklą ir kt.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.

DAUGIAU