Dokumentinė drama “Pasaulio virtuvė“

Dokumentinė drama “Pasaulio virtuvė“

Šių metų kovo 8 d. 18:30 val. Tarptautinės moters dienos proga Vilniaus kamerinis teatras kviečia į ypatingą renginį – teatralizuotą Aistės Ptakauskės dokumentinės dramos „Pasaulio virtuvė” pristatymą.

„Pasaulio virtuvė” pasakoja apie šešias skirtingų amžių, profesijų ir tautybių moteris, kurias visas likimas vienaip ar kitaip atvedė į Lietuvą. Narpliodama šias skirtingas likimo linijas, A.Ptakauskė savo pjesėje bando apčiuopti jų susikirtimo taškus, kurie ne tik tarpusavy suartintų pjesės herojes, bet ir visai publikai leistų pajusti su jomis giminišką bendrystę. Virtuvė šioje pjesėje reiškia ne tiek fizinę erdvę, kurioje iš skirtingų produktų gimsta įvairiausi patiekalai, kiek intymią emocinę erdvę, kur iš artumo ir atvirumo trupinių lipdosi tikrasis pasaulio veidas.

„Pasaulio virtuvė” paremta tikromis realių aštuonių moterų gyvenimo istorijomis, kurias žiūrovams pasakos pačios šių istorijų herojės: Aminat Saijeva iš Čečėnijos, Liia Urman iš Estijos, Christine Beresniova iš JAV, Marisa Leonavičienė iš Urugvajaus, Lucia Bartkienė iš Moldovos ir Vilniaus kamerinio teatro Meno vadovė Alicia Gian, kuri į Lietuvą atsikraustė iš JAV.

„Norėjau parašyti pjesę apie Lietuvoje gyvenančias kitatautes moteris, bet išėjo taip, kad daugiausia pjesėje kalbama apie lietuvių vyrus, – juokiasi projekto autorė Aistė Ptakauskė. – Nors pjesėje taip pat paliečiama opių politinių ir socialinių temų, „Pasaulio virtuvė”, visų pirma, yra pjesė apie meilę, kurios romantiniai herojai yra lietuvių vyrai. Man pačiai tai šiek tiek netikėta, bet labai gražu”.

Pirmas viešas „Pasaulio virtuvės” pristatymas vyko pernai gruodžio mėnesį Valstybiniame jaunimo teatre. „Visą laiką per pjesės skaitymą negalėjau atsikratyti jausmo, kad sėdžiu ne toje salės pusėje. Taip norėjosi čiupti kėdę ir perbėgti iš publikos į sceną! – prisipažįsta pirmąjį pjesės pristatymą žiūrovės kėdėje stebėjusi Alicia Gian. – Labai džiaugiuosi galėdama paremti šio ypatingo kūrinio vystymą ir tobulinimą. Jungtinėse Amerikos Valstijose pjesių ir spektaklių eskizų pristatymas žiūrovams laikomas neatsiejama kūrybinio proceso dalimi. Deja, Lietuvoje kūrėjai beveik neturi erdvių, kuriose galėtų plėtoti betarpišką dialogą su savo publika. Tikiuosi, Vilniaus kamerinis teatras taps viena iš tokių vietų”.

„Po pirmojo pjesės pristatymo gruodžio mėnesį susilaukėme labai daug publikos palaikymo ir atsiliepimų, – džiaugiasi projekto autorė Aistė Ptakauskė. – Šie atsiliepimai, be jokios abejonės, turės įtakos mūsų pasirodymui Vilniaus kameriniame teatre. Tikiuosi, publika įvertins mūsų padarytus pakeitimus ir toliau noriai dalyvaus mūsų kūrybiniame procese”.

Prieš pjesės pristatymą Vilniaus kamerinio teatro fojė veiks pjesės herojų paruošta paroda apie jų gimtųjų šalių kultūras. Po pasirodymo publika galės neformaliai pabendrauti su projekto kūrėjais ir dalyvėmis.

www.vkamerinisteatras.lt

DAUGIAU