Dokumentinio filmo „Vertimai-Virsmai“ premjera

Dokumentinio filmo „Vertimai-Virsmai“ premjera

M. Žilinsko dailės galerijoje, Nepriklausomybės a. 12, Kaune

Spalio 9 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks trumpametražio dokumentinio filmo „Vertimai-Virsmai” premjera, skirta vertėjui Linui Brogai atminti.

 Linas Broga (1925-2005) išvertė visą rusiškąją poeto simbolisto Jurgio Baltrušaičio lyriką, kuri pirmą kartą viena knyga išleista Lietuvoje (“Kalba su lemtimi”, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2007).

Linas Broga rašė: „Verčiu ilgokai. Jau seniai buvo galima baigti. Bet jei nori ką gerai padaryti, reikia paaukoti visą save. Daugybė praradimų man davė gyvenimo patirties, tačiau atėmė jėgų ir laiko. Ir nuo J. Baltrušaičio ne sykį buvau nutolęs. Tik vis grįždavau. Esu jam kaip niekam kitam dėkingas už čiurlioniškai taurų pasaulio vaizdą, už vilties ir paguodos žodžius. Todėl noriu išversti visa, ką parašė nelietuviškai. Tai lobiai, kurių neardo laikas. Verčiu pamažu. Čia nepaskubėsi. Iš lėto skaitau eilutę po eilutės, kol pasigirsta melodija”.

Šiame filme kalbinami: Viktorija Daujotytė-Pakerienė, Romana Brogienė, Gražina Drėmaitė, Mindaugas Urbaitis, Gražina Urbonaitė, Laimonas Tapinas, Gintautas Kažemėkas.

Įėjimas nemokamas.

DAUGIAU