„Dujos – ekologiškas kuras”

„Dujos – ekologiškas kuras”

Šiuo metu žiniasklaidoje, mokslinėje literatūroje dažnai diskutuojama apie alternatyvią energetiką, naujus metodus, technologijas. Taip pat svarstoma, kuo būtų galima pakeisti sparčiai brangstančius ir aplinkai neigiamą poveikį darančius naftos produktus bei anglį. Neretai tarsi nuošalyje lieka viena iškastinio kuro rūšių – gamtinės dujos.

 

Gamtinės dujos žinomos jau seniai. Pirmieji bandymai jas panaudoti prasidėjo dar XIX a. antroje pusėje, tačiau intensyvus jų vartojimas sparčiai išaugo vos prieš kelis dešimtmečius. Nederėtų užmiršti ir to fakto, jog šis kuras pastaraisiais metais užima vis svarbesnes pozicijas tarp įvairių energijos resursų. Šiandien gamtinės dujos plačiai naudojamos pramonėje ir buityje, vis dažniau ir transporte. Be to, svarbiausi pranašumai prieš anglį ir naftos produktus tampa vis labiau akivaizdųs, tai – gamtinių dujų ekologiškumas ir vartojimo patogumas.

Apie tai ir dar daugiau sužinosite atvykę į Energetikos ir technikos muziejų (Rinktinės g. 2, Vilnius).

 

Konferencijos diskusijos temos:

– „Gamtinės dujos buityje”

– „Dujų panaudojimas transporte”

 

Pranešimus skaitys: AB „Lietuvos dujos” MDD ET eksploatavimo inžinierius Laimonas Cvirka ir AB „Vilniaus autobusai” direktorius technikai Juozas Grabys bei LR SGD automobiliams asociacijos prezidentas Laimonas Dapšys.

 

Konferencija vyks spalio 6 d. 16 val. Energetikos ir technikos muziejaus Turbinų salėje.

 

Į konferenciją-diskusiją kviečimi visi norintys. Visi, kurie nėra abejingi savo ateičiai, kurie savo gyvenimo būdą nori sieti su ekologija, taupiu energijos resursų vartojimu.

 

Renginio moderatorius Edgaras Juška [tel. 8(5)275 43 12, [email protected]]

 

DAUGIAU