Dvaro teatras – Dialogai su Emilija

Dvaro teatras – Dialogai su Emilija

Pristatome antrąjį Trakų Vokės dvaro renginių ciklo “Dvaro teatras” spektaklį – teatro „Labas“ poetinę-muzikinę kompoziciją pagal Juditos Vaičiūnaitės pjesę “Dialogai su Emilija”.

Aktoriai:
VIKTORIJA KUODYTĖ
SAULIUS BALANDIS

Darius Dikšaitis, Dainius Peseckas – smuikai
Eglė Kasteckaitė – fortepijonas

Pjesės “Dialogai su Emilija“ pagrindu teatralizuotai atkuriami grafaitės Emilijos Pliaterytės gyvenimo epizodai.
Skambės F. Chopino, R. Schumanno, S. Rachmaninovo, S. Prokofjevo, B. Bartoko, J.Nabažo muzika.

„Dialogai“ – tai vientisas muzikos ir žodžio spektaklis, kuriame Emilija Pliaterytė (vaid. Viktorija Kuodytė) ir Istorikas (vaid. Saulius Balandis) kalbasi apie amžinąsias vertybes – Tėvynę, laisvę, išlikimą, sąžinę, meilę, o jų pokalbiai persipina su dviejų smuikų ir fortepijono atliekama muzika. Ši teatralizuota muzikinė kompozicija, tarsi romantizuotas žodžio ir muzikos pokalbis, istorinis, muzikinis montažas, parodantis pjesės herojų – Emilijos Pliaterytės ir Istoriko asmenybes, Tėvynės Lietuvos svarbą. Spektaklio metu klausytojai galės pasinerti į Lietuvos istorijos vingius, jausmingus aktorių dialogus, spalvingus ir romantinius R. Schumanno, F. Chopino, B. Bartoko, S. Rachmaninovo ir kitų kompozitorių muzikos garsus.

Spektaklio premjera su dideliu pasisekimu įvyko 2008 metais „Paežerių dvaro festivalyje“. 2009 metais atlikėjai šį renginį skyrė Lietuvos vardo 1000-mečiui paminėti. 2013 metais „Dialogai“ parodyti festivalyje „Klasikos balsai“ Palangoje, o 2014 metais Lietuvos Nepriklausomybės dienos iškilmių metu – Seinuose.

BILIETO KAINA 3 eur.
Įsigyti bus galima dvare prieš renginį.

DAUGIAU