Dvi su puse minutės

Dvi su puse minutės

Bendras, kelių skirtingų meno sričių kūrėjų projektas, kuriame keliamos nerimo bei kasdienių baimių temos. Pasirodymo metu žiūrovai juda per skirtingas erdves. Pasitelkus vizualinę, garsinę išraiškas bei emocinius patyrimus, aktyvinamos vis kitos žiūrovų juslės. Žiūrovai prisiliečia ne tik prie kūrėjų keliamų klausimų, bet ir patys prie savęs. Užmezgamas nuoširdus kontaktas – menininko su žiūrovu ir žiūrovo su šalia sėdinčiu žiūrovu. Grįžtama į save, bandoma atpažinti savo fizines bei emocines baimes ir nerimą, kuris supa mus kiekvieną dieną.

Tai patyriminis pasirodymas, ieškantis savo vietos tarp teatro, instaliacijos ir performanso sąvokų.

Atsiliepimai:

Teklė Kavtaradzė, menufaktura.lt:
[…] ar dažnai mes spektaklio metu scenoje pamatome scenografą, kompozitorių, asistentą? […] buvau pasiilgus, esu to pasiilgus – tokio visuotino kūrinio, kur visi kuriantieji yra lygiaverčiai, vienodai svarbūs, vienodai matomi ir atviri. Aš esu pasiilgusi bendrai kuriamo, o ne hierarchiniu principu konstruojamo teatro ir manau, kad tokio teatro šiandien mums labai reikia. Aš manau, kad giliai mes to trokštame. Ir tie, kurie kuriame, ir tie, kurie vartojame. […] tai irgi buvo savotiško jutiminio teatro pavyzdys. Dėl to, manau, jis ir buvo toks įdomus, ir priminė, kaip svarbu ieškoti įvairių būdų kalbėti. Žiūrovas savo patyrimu ir išgyvenimu kartais gali suprasti daugiau nei vien klausydamas monologo ar dialogo tam tikra tema. Dvi su puse išlaikė ir suderino tiek sakomą tekstą, tiek patyriminius veiksmus, į kuriuos įtraukti žiūrovai galėjo praturtinti savo išgyvenimus.

Ieva Raudeliūnaitė, SwO Magazine:
Tie beproto atviri prisipažinimai ir pasakojimai privertė pergalvoti ir pasverti savyje slepiamas baimes ir kartais nepagrįstus pergyvenimus. „Esu tokia kaip jie“ – aplankė keistai ramus jausmas. […] žmonės, šalia kurių neseniai jaučiausi nejaukiai per tą valandą tapo begalo artimi! […] po visko jaučiuosi TAIP gerai, TAIP lengvai ir ramiai, lyg per tą nepilną valandą mane kas iš naujo būtų išmokęs priimti save, savo baimes, abejones ir netobulumus, jog taip ir norėtųsi amžiams pasilikti tokioje būsenoje.

Žiūrovė:
Po renginio man kažkas „atsidarė“. Dabar vyksta išsivalymas. Aš nežinau, gal visko buvo per daug ir per būtent šį pasirodymą viskas kažkaip kitaip. Net nemoku apibūdinti. Bet čia vidiniai dalykai. Ir jei Jūsų tikslas buvo atsiverti ir atverti, ir pasiekti šalia esančius, tai taip ir įvyko. Bent jau su manimi. Bet aš tokiems dalykams labai pasiduodu – kas tikra, nuoširdu ir atvira.

Kūrybinė grupė:
Katarsis4 (Arminas Bižys, Danielius Pancerovas, Kazimieras Jušinskas, Algirdas Janonis) – garsai/improvizacija/eksperimentai
Paulius Markevičius – performansas/režisūra
Birutė Kapustinskaitė – tekstai/konceptai
Egle Lekevičiūtė – erdvė/instaliacijos/interaktyvumas
Andrius Šiurys – garso dizainas/eksperimentai

Erdvės trukmė: 45 min.
Erdvė vyks du kartus: 18:00, 19:30

Facebook: DviSuPuse
[email protected]

Bilietai:
http://www.houseofpuglu.com/lt/renginiai/dvi-su-puse-minutes-2?tickets

DAUGIAU