Dviračių žygis “Aplink Lietuvą”

Dviračių žygis “Aplink Lietuvą”

Lietuvos liaudies buities muziejus ir Lietuvos šaulių studentų korporacija “SAJA” šių metų lapkričio 5 dieną organizuoja dviračių žygį “Aplink Lietuvą” muziejaus teritorijoje.

Dviračių žygis yra skirtas kultūros veikėjo, žurnalisto, keliautojo Mato Šalčiaus 1911 m. atliktam žygiui aplink Lietuvą atminti, žymint 100 – ąsias žygio metines.

aplink Lietuvą atminti, žymint 100 – ąsias žygio metines. Dalyviai kviečiami plačiau susipažinti su Lietuvos etnografiniais regionais. Dviratininkai apvažiuos muziejuje
esantį Aukštaitijos gatvinį rėžinį kaimą ir vienkiemį, suks į Dzūkijos bendrę ir aplankys sodybą, kurioje apsistodavo gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas. Žygio dalyviai toliau aplankys rudens spalvose paskendusią Suvalkiją ir Plynių malūną. Iš Žemaitijos dviratininkai kelionę baigs muziejaus miestelyje, kur sušalėlius atgaivins arbata tiesiai nuo laužo ir savi sumuštiniai. Atgavę jėgas dviratininkai bus kviečiami varžytis smagiose rungtyse, o nugalėtojų laukia prizai. Muziejaus miestelio ugniagesių stoginėje žygio dalyviai klausys Lietuvos šaulių studentų korporacijos atstovų skaitomo pranešimo ir aktyviai dalyvaus diskusijoje “Žygiai, skirti Lietuvai – siekis pasipuikuoti ar išreikšti meilę Tėvynei?”. Susitikime dalyvaus žymūs keliautojai Domijonas Šniūkas, Ignas Miniotas ir kiti.

Išankstinė dalyvių registracija: iki lapkričio 5 d., 11.00 val., telefonu 8-609-97414.

Registracija renginio dieną: lapkričio 5 d., 11.00-11.45 val. Lietuvos liaudies buities muziejaus ūkiniai vartai.

Kaip atvykti: atvykstantieji nuo Rumšiškių viaduko (26 km nuo Kauno ir 81 km nuo Vilniaus) seka rodykles į renginį. Į susitikimo vietą galima atvykti traukiniu su dviračiais, išlipant Pravieniškių stotelėje (4 km iki muziejaus).

Startas: lapkričio 5 d. 12 val., Lietuvos liaudies buities muziejaus ūkiniai vartai.

Transporto priemonė – ekologiška: dviratis, velomobilis, elektrinis dviratis. Bus galimybė dviratį išsinuomoti vietoje (dviračių kiekis ribotas).

Trasos ilgis: ~7,5 km.

Dalyvių amžius: neribojamas.

Dalyvių apranga: patogi ir šilta, jei oro sąlygos nebus palankios.

Nuotaika: gera, sportiška.

/Informacijos šaltinis: Lietuvos liaudies buities muziejus/

DAUGIAU