Džinos Jasiūnienės tapybos paroda

Džinos Jasiūnienės tapybos paroda

Džinos Jasiūnienės tapybos paroda „Skraidantys kilimai ir kitos pasakos“

Panevėžio miesto dailės galerijoje 2015 m. gruodžio 15 d. 17 val. Džinos Jasiūnienės tapybos parodos „Skaridantys kilimai ir kitos pasakos“ atidarymas.

“Paslapties nuojauta, stebuklo laukimas – visiems atpažįstamas jausmas. Retas kuris vaikystėje neskaitė pasakų ir nesižavėjo skraidančiais kilimais, nesvajojo surasti užkeiktą lobį ar bent trumpam pasislėpti po nematomuoju apsiaustu. Visais laikais žmonėms buvo nesvetimas tikėjimas antgamtiniais reiškiniais. Bėgant laikui, stebuklai keitėsi, tačiau tikėjimas jais išliko. Skraidančius kilimus pakeitė skraidančios lėkštės, lobių skrynias – loterijų milijonai, pasaulio sukūrimo stebuklą nuvainikavo pasaulio pabaigos mistifikacija.

Ar polinkis tikėti kažkuo, esančiu virš mūsų suvokimo ribų, yra žmogiškos prigimties dalis ar tam tikros rūšies neuronų sutrikimas? O gal poreikį mistifikuoti aplinką gimdo pilka ir nuobodi kasdienybė, kuriai vaizduotė kaip alternatyvą pasiūlo spalvingą fantazijų ir stebuklų pasaulį? Jeigu traktuotume stebuklą ne kaip magišką reiškinį, slypintį kažkur anapus, o kaip natūralią kasdienybės apraišką, ar ne didžiausiais stebuklas būtų vaiko šypsena arba šiltos arbatos puodelis?”, – svarsto parodos autorė.

Džina Jasiūnienė gimė 1974 metais Panevėžyje. 1991 metais baigė Panevėžio 2 vidurinę mokyklą (dabar Vytauto Žemkalnio gimnazija). 2004 m. baigė tekstilės bakalauro, 2006 m. – tekstilės magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė yra surengusi šešias autorines parodas, dalyvavo keliolikoje grupinių parodų.

Paroda eksponuojama iki 2016 m. sausio 17 d.

 

 

DAUGIAU