Édouard‘as François André: Palangos parkas

Édouard‘as François André: Palangos parkas

Balandžio 29 d., penktadienį, 17:30 val. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3) vyks renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje” trečiasis renginys, skirtas aptarti Édouard‘o François André Lietuvoje projektuotiems parkams. Šįsyk kraštovaizdžio architektūros specialistai Vaiva ir Steponas Deveikiai papasakos ir, naudodamiesi vaizdine medžiaga, pristatys dar neaptartą Palangos parką.

Renginyje dalyvausiantys aktoriai Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Romualdas Ramanauskas prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitys R. André laiškus, rašytus iš pajūrio 1898 m., É. F. André su sūnumi René besilankant Palangoje ir kuriant parko projektą. Taip pat bus skaitomos 1906 m. žurnale „Revue horticole” R. André publikuoto straipsnio ištraukos, kuriose užfiksuoti ir aprašyti parko kūrimo darbai. Pasak V. ir S. Deveikių, šiame straipsnyje detaliai aprašoma, kaip buvo formuojamos parko erdvės ir paviršius, kaip šaltinio vietoje atsirado vandens telkinys, kaip buvo nutiesti parko takai. 1960 m. šiam Palangos parkui buvo suteiktas botanikos parko statusas.

Kviečiame apsilankyti paskutiniame ciklo, skirto É. F. André parkams, vakare, pasiklausyti kraštovaizdžio architektų pasakojimų, prancūzų ir lietuvių kalbomis skaitomų autentiškų tekstų, atspindinčių to meto dvasią, bei pasiklausyti Giedriaus Žukausko violončele atliekamos muzikos.

Renginys nemokamas.
Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480
www.vilniausmuziejai.lt
www.putinomuziejus.blogas.lt

 

DAUGIAU