Édouard‘o François André parkai

Édouard‘o François André parkai

Kovo 25 d., penktadienį, 17 val. Vilniaus memorialinių muziejų direkcijos V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) vyks antrasis renginių ciklo „Prancūzų kultūros atšvaitai Lietuvoje” vakaras „Édouard‘o François André parkai Lentvaryje, Užutrakyje ir Trakų Vokėje”.
Ypatingu gamtovaizdžiu išsiskiriantys parkai žavi plotais ir kruopščiu planavimu, sukurtais reljefais. Autentiškiausias 21 ha užimantis Lentvario parkas ir šiandien džiugina nepakitusiais vaizdais, suprojektuotais XIX a. pabaigoje valdant grafui Vladislovui Tiškevičiui, bei yra labai vertinamas tiek Lietuvos, tiek Europos specialistų, nes, pasak vakare dalyvausiančių Vaivos ir Stepono Deveikių, parkas atskleidžia visą É. F. André kūrybinę jėgą. Antrasis parkas, apie kurį bus kalbama penktadienio vakarą – prie Galvės ir Skaisčio ežerų įsikūręs Užutrakio dvaro ansamblis ir parkas, sukurtas grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva. V. ir S. Deveikių teigimu, parkas išsiskyrė daugiau nei 20 tarpusavyje ir su ežerais sujungtų tvenkinių, atspindėjusių aplinką ir kūrusių atspindžių žaismą, erdvės bei platybės įspūdį. Trakų Vokės parkas, suprojektuotas 22 ha plotuose, akį traukia išskirtinai natūraliu reljefu, geometriniu ir gamtovaizdiniu parko planavimu, iki šių dienų išlikusia pagrindine parko struktūra.
Maloniai kviečiame apsilankyti renginyje, kuriame ne tik išgirsite apie Lentvario, Užutrakio ir Trakų Vokės parkus, bet ir turėsite galimybės pasiklausyti dar niekur nepublikuotų René André laiškų, kuriuos po pirmo apsilankymo 1898 m. minėtuose parkuose rašė savo žmonai. Laiškus prancūzų kalba skaitys Karolina Masiulytė-Paliulienė, o vertimus – Romualdas Ramanauskas. Vakarą paįvairins violončelininkė Gabrielė Samolytė.
Įėjimas nemokamas.
Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480.

DAUGIAU