free EDOX filmų festivalis pirmą kartą Panevėžyje, visi filmai nemokami

EDOX filmų festivalis pirmą kartą Panevėžyje, visi filmai nemokami

Spalio 5 d. (ketvirtadienis)
18 val. Atidarymas.

 

“Pasaulio pakrašty”
Prancūzija, dokumentika,  2013, 1:38
Rež. Claus Drexel

Naktinio Paryžiaus gyventojai – benamiai Jeni, Wenceslas, Christine, Pascal tūno gatvėse, patiltėse, metro – pasaulio pakrašty, kur niekas jiems jau nebesuteikia pagalbos. Ryškus, atviras, šokiruojantis pasakojimas, pelnęs daugybę festivalių laurų.

 

Spalio 6 d. (penktadienis)
17 val. “Moteris ir ledynas”

 

Lietuva, dokumentika, 2016, 1:29
Rež. Audrius Stonys

Lietuvos mokslininkė Aušra Revutaitė jau trisdešimt metų vienui viena gyvena Tian Šanio kalnuose Centrinėje Azijoje šalia Kazachstano, Kirgizijos ir Kinijos valstybių sienų. 3 500 metrų aukštyje virš jūros lygio jai draugiją palaiko tik šuo ir katinas. Moteris tyrinėja klimato pokyčius Tuiksiu ledyne dar nuo sovietmečio veikiančioje Glaciologijos stotyje. Ji labiausiai dievina vienatvę ir tylą, kurios neišvengiamai reikia kruopščiam darbui. Operatoriaus Audriaus Kemežio užfiksuoti didingos gamtos vaizdai ir archyvinė medžiaga atskleidžia Aušrą Revutaitę kasdien supančią aplinką ir suteikia bent šiek tiek informacijos apie jos pirmtakus. Nedaug kas pasikeitė per tiek metų.

Filmą pristatys režisierius Audrius Stonys

 

20:00 val.  “Mažieji brangakmeniai”,

 

Prancūzija, dokumentika, 2016, 1:28
rež. Xavier de Lauzanne

Šiandien jaunuoliams yra 25- erimetai ir jie baigia studijas. Visi jie, vaikystėjesiekė išgyventipo”atviru dangumi” savartyne Kambodžoje. Ten juos sutiko prancūzų keliautojųpora Christian ir Marie-France. Tai neįtikėtina žmogiškumo istorija. Per dvidešimt metų šie prancūzai pakeitė virš dešimt tūkstančių vaikų gyvenimus.

 

Spalio 7 d. (šeštadienis)
14 val. “Tarp suolų”

 

Vokietija, dokumentika, 2016, 1:46
Rež. Jacob Schmidt

Anna, Katja ir Ralf pasirinko pedagogo kelią, tačiau jauniems profesionalams nėra lengva įsitvirtinti konkurencingoje aplinkoje. Aiškėja, kad mokytojo darbas kur kas sunkesnis, nei tikėtasi. Ne visiems trims herojams nusišypso sėkmė, ne vienam jų kyla abejonės apie švietimo sistemą ir svarstymai apie sudaužytas viltis.

 

16 val. „Mano nuostabusis Vakarų Berlynas“

 

Vokietija, dokumentinis, 2017, 1:35
Rež. Jochen Hick

Filmas atskleidžia Vakarų Berlyno dinamišką gėjų gyvenimo periodą nuo Berlyno sienos griūties iki šių dienų. Politinių aktyvistų, muzikantų, mados dizainerių ir kitų berlyniečių prisiminimai piešią ryškų gėjų bendruomenės portretą. Niekur ankščiau nematyta archyvinė medžiaga žiūrovą nukels į neįprastą ir kerintį Berlyną.

Filmą pristato menininkas Romas Zabarauskas

 

18 val. “Ateljė “Rojaus drabužiai”

 

Lietuva, Suomija, Estija, dokumentika, 2016, 0:52
Rež. Albina Griniūtė

Suomijos salyną sudaro tūkstančiai akmenuotų salų. Čia laikas slenka lėtai, mintys turi erdvės laisvai klajoti, o vietiniai žmonės moka džiaugtis ir stebėtis net mažiausiomis kasdienėmis smulkmenomis. Filme pasakojama apie penkis salose gyvenančius žmones, jų būtį. Kiekvienas jų – tarsi maža, bet unikali ir neatsiejama žmogiškojo archipelago dalelė

Filmą pristatys operatorius Saulius Lukoševičius

 

Spalio 8 d. (sekmadienis)
16 val. Uždarymas

 

“Brainstorm: tarp dviejų krantų”
Latvija, dokumentika, 2015, 1:36
Rež. Sandijs Semjonovs, Gundars Reders, Audinga Kučinskaitė
Tai pasakojimas apie legendinę Latvijos muzikos grupę, kuri aktyviai dalyvavo šalies politiniame gyvenime. Tai viena populiariausių grupių Rytų Europoje, kurios dainos skamba latvių, rusų ir anglų kalbomis. Šis filmas – apie muziką, laisvę, vienybės troškimą ir keturių muzikantų tikrą draugystę.

 

VISI SEANSAI NEMOKAMI
Seansai vyks Mažojoje salėje, vietų skaičius ribotas
DAUGIAU