Edukacija šeimoms „Šviečiu Lietuvai“

Edukacija šeimoms „Šviečiu Lietuvai“

2018 m. vasario 10 d. 12 val. kviečiame šeimas su vaikais dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Šviečiu Lietuvai“! Susipažinsime su brangiausiu visoje šalyje lobiu, jo slėpimo ir atradimo istorija, o paskui išsiliesime trispalves žvakeles artėjančiai atkurtos Lietuvos šimtojo gimtadienio šventei.

 

Bažnytinio paveldo muziejus (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) tęsia edukacinę programą „Šeima muziejuje“ ir kviečia atrasti paslaptingą bažnytinio meno pasaulį kuriant kartu su vaikais. Per edukacinį užsiėmimą šeimos susipažins su Vilniaus arkikatedros lobyno istorija, grąžinančia mus į Lietuvos didžiųjų kunigaikščių Jogailos ir Vytauto laikus. Lobynas buvo pradėtas kaupti daugiau nei prieš 600 metų, brangias dovanas Vilniaus katedrai dovanojo karaliai ir didikai. Liturginiai indai mums pasakoja apie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenę, svarbiausias asmenybes ir sudėtingus istorijos vingius. Prieš Antrąjį pasaulinį karą lobynas buvo paslėptas. Slėptuvę atrasti pavyko tik po 46 metų, bet apie atradimą sovietmečiu nuspręsta nutylėti… Tik Lietuvai atgavus Nepriklausomybę slapta išsaugotas lobynas buvo pagaliau parodytas viešai, o šiandien savo grožiu stebina visus Bažnytinio paveldo muziejaus lankytojus.

Per praktinį užsiėmimą išsiliesime širdutės formos trispalves žvakeles, kad visi kartu galėtume šviesti Lietuvai per jos gimtadienį!

 

Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui – 2,5 Eur, trukmė – 2 val.

Būtina registracija tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803, el. p. [email protected]

DAUGIAU