Edukacinis užsiėmimas ”Vėtrungės maišelis  eko draugelis”

Edukacinis užsiėmimas ”Vėtrungės maišelis eko draugelis”

Skirta: 1 – 12 klasių moksleiviams, suaugusiems.
Užsiėmimo trukmė: 45 min.
 
Vėtrungės maišelis – eko draugelis
 
Užsiėmimo metu laivadirbio muziejuje susipažinsite su vėtrungių istorija, jų paskirtimi, pamario gyvenviečių ženklais ir kitais svarbiais bruožais. Apžiūrėsite išlikusią autentišką burvaltės vėtrungę. Sužinosite, kad 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios įsakymas „Dėl prideramos tvarkos žvejybos versle“. Kiekvienam prie Kuršių marių įsikūrusiam kaimui buvo sukurtas kontrastingų spalvų ženklas bei nurodytas žvejybos plotas. Vėtrungės reguliavo žvejybą Kuršių mariose ir taip prisidėjo prie marių ekologinės būklės. 
 
Praktinėje užsiėmimo dalyje dekoruosite drobinį daugkartinį maišelį su vėtrunge. Spalvinimui gausite keturias spalvas: mėlyną, raudoną, baltą ir juodą, tokiomis spalvomis ir buvo dažomos vėtrungės. Kad maišelį būtų galima skalbti, o dekoracija taptų patvari, užlyginsite senoviniu angliniu lygintuvu. 
 
Edukaciją galima teikti nuotoliniu būdu per “Zoom” ar panašią programą. Pamokos metu bus papasakojama apie vėtrunges, pasakojimas iliustruojamas skaidrėmis. Drobiniai maišeliai išsiunčiami per paštomatą 3-5 dienas prieš edukaciją. 
J. Gižo etnografinė sodyba (Gargždų krašto muziejaus padalinys),
Žvejų g. 13, Dreverna, Klaipėdos r.
 
Būtina išankstinė registracija: tel. +37069695861, el. p. [email protected].
Data ir laikas derinami registruojantis.
 
Nuolaida: Klaipėdos rajono gyventojo kortelės gyventojams (turėti su savimi nuolaidą įrodantį dokumentą)
DAUGIAU