Ekskursija “Bernardinų bažnyčios paslaptys”

Ekskursija “Bernardinų bažnyčios paslaptys”

Ar žinote, kokias paslaptis slepia atokiausi Bernardinų bažnyčios kampeliai ir kas saugo greta esančią Šv. Onos bažnyčią? Vivid Vilnius kviečia Jus į netikėtų atradimų kupiną kelionę po uždarus, įprastai nematomus bernardinų ansamblio užkaborius bei ir gražiausia Vilniaus šventove tituluojamą Šv. Onos bažnyčią. Atskleiskime gotikinio Vilniaus paslaptis kartu!

Ekskursijos metu aplankysime vadinamąjį Vilniaus gotikos kampelį – didingos ir monumentalios Bernardinų bažnyčios ir dailiosios bei trapios Šv. Onos bažnyčios kompleksą. Bernardinų bažnyčioje lankysimės uždarose, nuo kasdienio šurmulio ir smalsuolių žvilgsnių pasislėpusiose erdvėse – uždarame vienuolyno kiemelyje, senajame koridoriuje su per stebuklą išlikusiomis įspūdingomis XVII a. freskomis, bažnyčios presbiterijoje, kurioje melsdavosi broliai bernardinai. Nusileidę į požemius, sužinosime kaip čia buvo laidojami vienuoliai ir miestiečiai, o pasikėlę į Bernardinų bažnyčios palėpę, pasigrožėsime nuostabia Vilniaus panorama ir iš labai arti pamatysime šaudymo angas. Iš bažnyčios aukštybių nusileisime iki vargonų balkonėlio, kuriame seserys bernardinės meldėsi iki XVII a. vidurio, pamatysime senuosius vargonus, laukiančius sugrįžtančių per karą išvogtų detalių, pasigrožėsime freskomis, pasakojančiomis apie bernardinų vienuolių gyvenimą, bei nuostabiais krištoliniais skliautais.
Taip pat aplankysime nuostabiausia Vilniaus šventove vadinamą Šv. Onos bažnyčią, kadaise statytą kaip Bernardinų bažnyčios koplyčią, o vėliau išaugusią į atskirą bažnyčią. “Liepsnojančios” gotikos šedevru laikomos Šv. Onos bažnyčios fasado puošnumas ir bokštų grakštumas žavėjo ir tebežavi vilniečius ir miesto svečius iki šiol. Ekskursijos metu sužinosime, kas sieja Šv. Onos bažnyčią ir Napoleoną, kieno garbei šventovė gavo Šv. Onos vardą, kodėl bažnyčios plytos – tamsai raudonos spalvos ir kokių istorijos skersvėjus bažnyčiai teko atlaikyti.

Objektai:
– Bernardinų architektūrinis ansamblis (bažnyčios interjeras, uždaras vienuolyno kiemelis, senasis koridorius, presbiterija, požemiai, tuščiavidurė varpinė, palėpė, vargonų balkonas).
– Šv. Onos bažnyčia (ekskursijos metu užeiname į bažnyčios vidų).

Ekskursijos kaina* asmeniui – 7 EUR, moksleiviams – 4 EUR, vaikams iki 7 m. – nemokamai. Į kainą įeina gido paslaugos. Papildomai kainuos Bernardinų architektūrinio ansamblio lankymas (3 EUR asmeniui, 1,5 EUR moksleiviams, studentams ir senjorams).

*Ši kaina galioja perkant bilietus internetu. Atsiskaitant vietoje grynaisiais, imamas 1 EUR/asm aptarnavimo mokestis.

Bilietus į ekskursiją įsigyti galite čia:https://www.vividvilnius.lt/ekskursijos-pavieniams/bernardinu-baznycios-paslaptys/

Susitikimo vieta: prie Bernardinų bažnyčios.
Trukmė: 2 h
Daugiau informacijos: www.vividvilnius.lt arba tel. +370 677 24824.

DAUGIAU

Kiti renginio laikai:

2017 spalio 07 10:30 2017 spalio 21 10:30